آیت‌الله شهید رئیسی ذوب در ولایت و خدمت بود
کد خبر: 4218245
تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۰
استاندار ایلام:

آیت‌الله شهید رئیسی ذوب در ولایت و خدمت بود

حسن بهرام‌نیا با اشاره به حادثه سقوط بالگرد شهادت رئیس‌جمهور و همراهان ایشان، گفت: آیت‌الله شهید رئیسی ذوب در ولایت و خدمت بود و خط قرمز او محرومین، فسادستیزی و رانت و رانت‌خواری و تکریم مردم و عمل به توصیه‌های رهبری بود.

حسن بهرام نیا، استاندار ایلامبه گزارش ایکنا از ایلام به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، حسن بهرام‌نیا، استاندار ایلام عصر روز گذشته، چهارم خردادماه در مراسم سوگواری سیدالشهدای خدمت در محل امام‌زاده سیداکبر (ع) شهرستان دهلران با تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی،  رئیس‌جمهور و هیئت همراه، گفت: از همه کسانی که در مساجد و حسینه‌ها سوگواری کردند و در این عزا و ماتم بزرگ که سایه‌اش بر ایران اسلامی سترگ و سنگین بود، تسلیت گفتند و برای کاهش این آلام با هم همدردی کردند، قدردانی می‌شود.

بهرام‌نیا افزود: اساس انقلاب اسلامی ایران بر مردم‌داری، قرآن‌محوری و ولایت‌محوری است و نهضت و انقلابی که این ویژگی‌ها را دارد هیچ‌گاه به بن‌بست نمی‌رسد و از مصادیق آن قیام عاشورا در کربلا به‌ عنوان یک تجربه بزرگ تاریخی است.
 
استاندار ایلام تصریح کرد: بدخواهان ولایت و دین و قرآن آمدند تا امام حسین(ع)، عاشورا و عظمت اهل‌ بیت(ع) را از بین ببرند ولی نتواستند و تا قیام قائم آل محمد(ص) این نهضت پا برجاست و انقلاب اسلامی ایران زمینه‌ساز ظهور است و این پرچم با افتخار، تقدیم صاحب الزمان(عج) خواهد شد.
 
بهرام‌نیا اظهار کرد: در دهه پنجم از عمر پر برکت انقلاب هستیم و شاهدیم که دشمن برای سست کردن پایه‌های نظام و فروپاشی آن از همه ساز و کارها استفاده کرده است اما نهال انقلاب امروز به درخت تناور و تنومندی تبدیل شده و تلاش دشمنان بی‌ثمر است.
 
وی اضافه کرد: هنگامی که نهال انقلاب اسلامی جوان بود این کشور مورد هجوم بیگانگان بود و مردم، انفجار دفتر نخست‌وزیری، ترور نافرجام رهبری و انفجار حزب جمهوری اسلامی را تجربه کردند و همه می‌گفتند بعد از انفجار دفتر حزب جمهوری‌ اسلامی باید فاتحه انقلاب خوانده شود سپس در هشتم شهریور شاهد انفجار دفتر نخست‌ وزیری و شهادت شهیدان رجایی و باهنر بودیم و شاهد ترورها و انفجارهای زیادی بودیم ولی آب از آب تکان نخورد و امام راحل بعد از انفجار دفتر نخست‌وزیری عنوان کردند انقلاب و نهضت ما قایل و متکی به شخص نیست اگر چه رجایی و باهنر رفتند ولی خدا هست، باید گفت نقش رهبری همین است.
 
استاندار ایلام با اشاره به حادثه سقوط بالگرد شهادت رئیس جمهور و همراهان ایشان، گفت: آیت‌الله شهید رئیسی ذوب در ولایت و خدمت بود و خط قرمز او محرومین، فسادستیزی و رانت و رانت‌خواری و تکریم مردم و عمل به توصیه‌های رهبری بود.
 
بهرام‌نیا گفت: شهید رئیسی تاکید داشتند که وحدت باید نصب‌العین همه باشد و این توصیه رهبری بود که آیت‌الله رئیسی دنبال می‌کرد و رضای خدا را عمل کرد. تا پایان دولت همه با هم، هم‌قسم شده‌ایم و میثاق بسته‌ایم جدی‌تر از شهید‌ خدمت، با همه وجود برای خدمت به مردم سر از پا نشناسیم و پنج‌شنبه و جمعه و تعطیلی نداشته باشیم و برای پاسداشت میراث ماندگار شهید جمهور این مسیر را محکم ادامه تا پروژه‌هایی که مد نظر شهید‌ جمهور بود به بهره‌برداری برسند.
 
استاندار ایلام بیان کرد: مسیر ایلام ـ مهران همواره مورد تأکید آیت‌‌الله رئیسی بود و این مسیر که زمانی زائران برای رسیدن به مقصد ۱۵ ساعت معطل می‌شدند اما امروز در فاصله یک ساعت این مسیر طی می‌شود.
 
وی تاکید کرد: بزرگراه ایلام به مهران به نام شهید جمهور نام‌گذاری شد. از شهید رئیسی برای دور دوم سفر به ایلام دعوت کردیم و وی سلام خود را به مردم استان اعلام کرد. در سفر دوم رئیس‌جمهور قرار بود فاز اول سامانه گرمسیری به ارزش ۱۸۰۰ میلیارد ارزش افزوده، ان‌جی ال دهلران، تونل کبیرکوه، کاغذ سنگی چرداول و فولادگستر ایوان مورد بهره‌برداری قرار گیرد اما تقدیر به گونه دیگری رقم خورد.
 
نماینده عالی دولت در استان ایلام گفت: در دیپلماسی امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه بی‌نظیر عمل کرد، استاندار آذربایجان شرقی ما درس آموخته شهید‌ سلیمانی بود ولی مدیریت و برنامه‌ریزی‌اش جامع بود. سرداران شهید و سرتیم محافظان و همراهان نیز در مسیر خدمت به شهادت رسیدند.
 
بهرام‌نیا از مسئولان شهرستان دهلران، امام‌ جمعه دهلران و شورای تامین دهلران، روحانیت و صدا و سیما و اصحاب رسانه در اجرای برنامه‌های بزرگ‌داشت شهید رئیسی رئیس ‌جمهور و همراهان ایشان تشکر کرد.
انتهای پیام
captcha