نشست هماهنگی اجرای طرح «اطعام مهدوی» در ایلام برگزار شد
کد خبر: 4131260
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹

نشست هماهنگی اجرای طرح «اطعام مهدوی» در ایلام برگزار شد

نشست هماهنگی اجرای طرح «اطعام مهدوی» با حضور فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) و مدیرکل کمیته امداد استان روز گذشته، ۱۴ فروردین‌ماه در ایلام برگزار شد.

نشست هماهنگی اجرای طرح اطعام مهدوی در ایلامبه گزارش ایکنا از ایلام، رضا طاهری، مدیرکل کمیته امداد استان ایلام، عصر روز گذشته، ۱۴ فروردین‌ماه در نشست هماهنگی مشارکت سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام در برنامه اطعام مهدوی و تهیه، پخت و توزیع ۵۰ هزار پرس غذای گرم، در سالن جلسات کمیته امداد استان اظهار کرد: در استان ایلام حدود ۶۹ هزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد وجود دارد که غالباً دهک‌های ۱، ۲ یا ۳ درآمدی جامعه هستند که مظلوم‌ترین و محروم‌ترین اقشار جامعه هستند.

وی گفت: ۲۹ هزار خانواده که ۱۲ هزار نفر از این خانواده‌ها زنان سرپرست خانواده هستند و همچنین ۳۵۰۰ فرزند ایتام و محسنین از خدمات حمایتی این نهاد برخوردار هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام تصریح کرد: ۱۷۰۰ مادر باردار دارای فرزند شیرخوار تحت پوشش داریم یا فرزند زیر ۵ سال که براساس آزمایشات معاون غذا و دارو یا دانشگاه علوم پزشکی دارای سوء تغذیه هستند و از بسته حمایتی معیشتی کمیته امداد به‌صورت ویژه برخوردار هستند.

طاهری تصریح کرد: بیش از ۱۶۰۰ بیمار صعب‌العلاج نیز تحت پوشش قرار دارند که ماهانه بالغ بر ۳ تا ۵ میلیون تومان هزینه درمانی آنهاست و حدود ۲۲ هزار نفر سالمند نیز  تحت حمایت وجود دارد که به علت کهولت سن کار افتاده هستند و ۱۱ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز و دانشجو در دل این ۶۷ هزار نفر است که از حمایت کمیته امداد برخوردارند.

وی گفت: در سال گذشته به همت سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان در حوزه‌ محرومیت‌زدایی اتفاقات بزرگی در استان ایلام افتاد و همچنین زمینه اشتغال حدود ۷۲۰۰ نفر در قالب مشاغل خانگی ایجاد شد و حدود ۴۴۰ میلیارد تومان تسهیلات به آن‌ها پرداخت شد و استان ایلام استان اول در کشور شد.

مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه ایلام از استان‌های پیشرو در تحقق پیشرفت کار مسکن بوده است، تصریح کرد: احداث مسکن طرح مشترک کمیته امداد، سپاه پاسداران، بنیاد مسکن و بنیاد علوی بود که اواخر سال گذشته در ۱۴ اسفندماه به‌صورت ویدیو کنفرانس با حضور رئیس‌جمهور و مدیران استانی ۱۷۵ واحد آن تحویل خانواده‌ها شد.

طاهری ادامه داد: استان در حوزه حمایت و سلامت خانواده، خدمت‌رسانی و خدمت به محرومین و در حوزه‌ نظارت و بازدید میدانی کمیت و کیفیت کار و خدمت به خانواده‌ها رتبه اول کشور را کسب کرد و کمیته امداد استان ایلام تقدیر رئیس کل کمیته امداد کشور را دریافت کرد و حدود ۹۵۰۰ سری جهیزیه تأمین شد که غالب بر ۵۰۰۰ قلم کالا بود و ارزش هر کدام به‌صورت متوسط بالغ بر ۳۰ میلیون تومان بود.

طاهری تصریح کرد: امسال مقام معظم رهبری در پیام نوروزی باز هم بر کمک مومنانه تأکید داشتند و همیشه دستگاه‌های انقلابی مثل سپاه و کمیته امداد در تحقق منویات مقام معظم رهبری پیش قدم بوده‌اند.

وی ادامه داد: قرار است یک اردوی جهادی در آستانه عید فطر برگزار شود که حداقل ۱۰۰ پزشک و دندانپزشک حضور دارند و به ۳ هزار نفر خدمات رایگان ارائه می‌شود که طرح مشترک سپاه امیرالمؤمنین و کمیته امداد است.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام تصریح کرد: سال گذشته در بحث اطعام بیش از ۲۵ هزار پرس غذا توسط آشپزخانه‌های سپاه به خانواده‌های ایتام و نیازمندان استان اعطا شد.

سردار جمال شاکرمی، فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام نیز اظهار کرد: در برنامه اطعام مهدوی و تهیه، پخت و توزیع ۵۰ هزار پرس غذای گرم که یک کار ماندگار و سنت حسنه است و این تعداد غذای گرم بین ولی نعمتان انقلاب و نظام و مددجویان نهاد‌های حمایتی کمیته امداد و بهزیستی توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه این تعداد غذای گرم در شب‌های قدر و نیمه دوم ماه مبارک رمضان از روز ولادت امام حسن مجتبی(ع) تا پایان ماه مبارک رمضان در بین مددجویان توزیع می‌شود، گفت: در طرح اکرام ۵ هزار حامی سالانه با مبلغی بالغ بر هفت و نیم میلیارد تومان از ایتام استان حمایت می‌کنند.

انتهای پیام
captcha