بازاریان از پشتوانه‌های اصلی نظام هستند
کد خبر: 4103708
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۰

بازاریان از پشتوانه‌های اصلی نظام هستند

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام گفت: بازاریان در همه اعصار و از دیرباز تاکنون جایگاهی تأثیرگذار در جامعه داشته‌اند و در نظام جمهوری اسلامی نیز بازار و بازاریان پشتوانه‌های اصلی انقلاب محسوب می‌شوند.

بازاربه گزارش ایکنا از ایلام، تسنیم نوشت: سردار جمال شاکرمی، فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام، امروز، ۹ آذرماه، در همایش هیئت رئیسه اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی استان ایلام که در سالن جلسات هتل زاگرس ایلام برگزار شد، گفت: ابلاغ قوانین و بخشنامه‌ها به صورت سراسری و یکسان برای تمام بازار‌های کشور است در حالی که بازار استانی چون ایلام از نظر ساختار، بافت، میزان درآمد و عوامل دیگر با سایر استان‌ها متفاوت است لذا بهتر است هر استان و شهرستان بخشنامه‌های خاص خود را داشته باشد.

وی افزود: دستورالعمل‌ها و بروکراسی‌های دست و پاگیر اداری یا اهمال و کم کاری برخی مسئولان به تدریج باعث بروز و تشدید نارضایتی در بین بازاریان می‌شود و باید با تسهیل در پرداخت وام‌های مورد نظر بازاریان و حمایت مالی و معنوی از اصناف و اتحادیه‌ها از آن‌ها پشتیبانی کنند و بسیج اصناف نیز برای ایجاد همدلی و انسجام بین اصناف و مسئولان تلاش بیشتری کند.

شاکرمی با بیان اینکه بزرگان و معتمدان بازار سرمایه‌هایی مهم و وزنه‌هایی ارزشمند محسوب می‌شوند که با نفوذ کلام و جایگاه خود آرامش را به بازار تزریق می‌کنند، تأکید کرد: سران و متنفذان بازار باید در آرام ساختن التهاب بازار نقشی پررنگ‌تر داشته باشند.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام یادآور شد: بازاریان در همه اعصار و از دیرباز تاکنون جایگاهی تأثیرگذار در جامعه داشته‌اند و در نظام جمهوری اسلامی نیز بازار و بازاریان از دستاورد‌ها و پشتوانه‌های اصلی انقلاب محسوب می‌شوند.

وی به اصناف و بازاریان توصیه کرد به جای تصمیمات هیجانی از جمله تعطیلی بازار، در قالب گفت‌وگو و برگزاری نشست‌های مختلف با مسئولان ارشد استان خواسته‌های خود را بیان کنند تا فرصت سوءاستفاده از معاندان گرفته شود.

شاکرمی پیشنهاد کرد: هیئت رئیسه اتاق اصناف استان، رؤسای اتحادیه‌ها و جمعی از بزرگان و متنفذان بازار در دیدار‌ها و نشست‌های جداگانه‌ای با نماینده، ولی فقیه در استان و استاندار خواسته‌ها و مشکلات صنف خود را بیان کنند.

رضا محمدرحیمی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت ایلام در ادامه این همایش گفت: بیشترین ضربه، زیان و لطمه درآمدی از تعطیل شدن بازار استان متوجه خود بازاریان و صنوف است و اهمیت جایگاه بازار و اتحادیه‌های صنفی بر کسی پوشیده نیست، اما نباید فرصت سوءاستفاده جریان معاند به مطالبات به حق بازاریان داده شود.

وی افزود: نوع طرح مسئله و بیان مشکلات صنوف با تعطیلی بازار راه‌گشا نیست و اینگونه اقدامات فرصت و بسترسازی جهت بمباران فکری و تبلیغاتی معاندان نظام را برای تأثیرگذاری بر بازار فراهم می‌کند و باید با برگزاری جلسات و همفکری بین مسئولان و بزرگان بازار و رؤسای اتحادیه‌ها، مشکلات صنوف طرح مسئله شود.

انتهای پیام
captcha