کد خبر: 3857107
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۳
نوذری:
گروه فرهنگی – معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام با اشاره به اینکه راه رسیدن به توسعه پایدار، فرهنگ و زیربنای فرهنگی است، گفت: گفتمان انقلاب اسلامی یک گفتمان مطرح در سطح گفتمان‌های سیاسی جهان شناخته ‌شده است.
راه رسیدن به توسعه پایدار، فرهنگ و زیربنای فرهنگی است
به گزارش ایکنا از ایلام، محمد نوذری، معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام امروز بیست و دوم آبان ماه در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره استانی «رهاورد سرزمین نور» در استان ایلام اظهار کرد: راه رسیدن به توسعه پایدار، فرهنگ و زیربنای فرهنگی است.
وی با اشاره به اینکه برای اینکه یک جامعه و نظام پایدار بوده و به توسعه و آرمان‌های که دارد، برسد باید کار فرهنگی در سطح جامعه صورت گیرد و فرهنگ در آن جامعه تولید و ترویج شود، افزود: همه اندیشه‌های سیاسی دنیای غرب در قالب لیبرالیسم وجود دارد و غرب این نسخه را برای همه جهان آماده کرده بود اما در مقابل این تفکر و مکتب، اندیشه سیاسی و فرهنگ انقلاب اسلامی صف‌آرایی کرده است.
وی ادامه داد: امروز گفتمان انقلاب اسلامی به ‌عنوان یک گفتمان مطرح در سطح گفتمان‌های سیاسی جهان شناخته ‌شده که فرهنگ ایثار و شهادت در این گفتمان غالب است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام اضافه کرد: ما امروز در دنیای زندگی می‌کنیم که در رأس آن دشمنانی وجود دارند که به دنبال ناامن کردن منطقه هستند اما با این ‌وجود در ادبیات سیاسی جهان، کشور ما یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است که این امنیت مرهون فرهنگ ایثار و شهادت است.
نوذری با تأکید بر اینکه راهیان نور از دل گفتمان ایثار و شهادت شکل‌ گرفته و در واقع یک رژه اسلامی است، تصریح کرد: در راهیان نور، افراد مختلف در مناطق عملیاتی بافرهنگ هشت سال دفاع مقدس آشنا می‌شوند و این امر، بازتولید فرهنگ دفاع مقدس است.
وی با اشاره به اینکه استان ایلام بالاترین آمار شهادت را نسبت به جمعیت در کشور دارد، گفت: در کشور به ازای هر هزار نفر، بیست نفر جانباز و شهید وجود دارد اما در استان ایلام این میزان به ازای هر هزار نفر هفت نفر شهید و جانباز است که این آمار نشان‌دهنده ظرفیت‌های بزرگ دفاع مقدس در استان ایلام است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام با اشاره به اینکه همه مکاتب سیاسی جهان به دنبال بازتولید مبانی فرهنگی و سیاسی خود هستند، بیان کرد: راهیان نور باعث حفظ امنیت ملی کشور می‌شود، موجب بسیج مردمی و ایجاد همدلی و هم‌زبانی می‌شود، راهیان نور باعث افزایش روحیه انقلابی در جامعه می‌شود و مظلومیت ما را نشان می‌دهد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: