کد خبر: 3844114
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۴
حجت‌الاسلام کریمی‌تبار:
گروه فرهنگی - نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه دفاع مقدس و دستاوردهای حاصل از آن باعث شد ایران اسلامی در تغییر نقشه منطقه و بین‌الملل نقش اساسی و تاثیرگذار داشته باشد، گفت: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت است تا مجاهدت‌های مردم ایلام که شهرها را خالی نکردند بیشتر و بهتر و عینی‌تر بازگو شود.
دفاع مقدس باعث تغییر نقشه منطقه و بین‌الملل شد
به گزارش ایکنا از ایلام، حجت‌الاسلام و المسلمین اله‌نور کریمی‌تبار، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام امروز 31 شهریور ماه در رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس اظهار کرد: مردم استان ایلام در جنگ تحمیلی به جای مهاجرت به دیگر استان های امن کشور در شهر و روستاهای خود ماندند و مجاهدت کردند و زمانی که شهر و روستا بمباران می شد، به کوه ها و دل جنگل پناه می بردند.
وی هشت سال ایثار و صبوری مردم استان ایلام در زمان جنگ تحمیلی را بی بدیل و بی مانند توصیف کرد و افزود: ایلامی‌ها با حضور در شهرها نشان دادند هیچ واهمه‌ای از هواپیما و موشک‌های رژیم بعث ندارند و حضورشان در استان جنگ زده ایلام زبونی و حقارت دشمن را به دشمن تحمیل کردند.
امام جمعه ایلام یادآور شد: دفاع مقدس و دستاوردهای حاصل از آن باعث شد ایران اسلامی در تغییر نقشه منطقه و بین‌الملل نقش اساسی و تاثیرگذار داشته باشد و تفکر بسیجی، دفاع از ارزش‌ها، استقامت در برابر استکبار جهانی را به دیگر کشورهای آزادی خواه جهان و جامعه اسلامی منطقه صادر کند.
کریمی تبار گفت: یکی از راهبردها و دستورات اکید دین مبین اسلام که در قرآن کریم نیز به آن اشاره شده آمادگی نیرو و تجهیزات مسلمانان در برابر دشمنان است که با این آمادگی دشمن در صورت حمله و جنگ با مسلمانان زمین گیر شود.
وی اظهار کرد: هدف ایران اسلامی نیز بر اساس نص صریح قرآن و دین اسلام تقویت و توسعه آمادگی انسانی و تجهیزات دفاعی در برابر تجاوزات احتمالی دشمنان است و همین اقتدار و هیمنه جمهوری اسلامی رعب و وحشت را در دل دشمنان این آب و خاک انداخته تا جرات هیچ گونه دست درازی به ایران عزیز را نداشته باشند.
کریمی تبار افزود: آمادگی ایران اسلامی نقشی بازدارنده در برابر هرگونه تجاوز از سوی دشمنان دارد و این موضوع عظمت و جایگاه رفیع انقلاب اسلامی در سطح منطقه و جهان و در بین کشورهای اسلامی را نشان می‌دهد که همچون خاری به چشم دشمنان است.
وی تاکید کرد: اکنون ایران به مرحله ای از دانش و فناروی نظامی دست یافته که فوق پیشرفته ترین پهپادهای آمریکایی و اسرائیلی را سالم به غنیمت گرفته و یا آنها را در اوج آسمان ناکار و ساقط می کند و موجب حیرت و شگفتی جهانیان می شود که امروز بخشی از باغ موزه دفاع مقدس تهران به این پهپادهای غنیمتی غربی‌ها اختصاص یافته است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: آمریکا و هم پیمانان شان به فراست قدرت ایران اسلامی را دریافته اند به گونه‌ای که رییس جمهور مغرور آمریکا به هر دری می‌زند تا ایران را به پای میز مذاکره بکشاند.
کریمی تبار گفت: اقتدار، صبر، عظمت و هیمنه ایران اسلامی این ابرقدرت جهانی را به زانو درآورده و البته ایران نیز برای به دست آوردن این جایگاه از همان بدو پیروزی انقلاب تاکنون هزینه‌های انسانی، مادی و معنوی زیادی پرداخت کرده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: