کد خبر: 3843765
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۵
شنبه‌زاده:
گروه فرهنگی ــ مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان ایلام گفت: ۸۵ غرفه صنایع دستی در استان ایلام به مناسبت ایام اربعین حسینی(ع) و در مسیر تردد زائران برگزار می‌شود.
۸۵ غرفه صنایع‌دستی ویژه اربعین در ایلام برپا می‎شود
به گزارش ایکنا از ایلام به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی ایلام، عبدالمالک شنبه زاده، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام امروز 30 شهریور ماه اظهار کرد: نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی در ۶ شهرستان ایلام به مناسبت ایام اربعین حسینی در مسیر تردد زائران برگزار می شود.
وی افزود: از این تعداد ۳۰ غرفه در ایلام، ۱۵ غرفه در مهران، ۲۰ غرفه در دهلران، ۱۰ غرفه در چرداول، پنج غرفه در ایوان و پنج غرفه در سیروان در مسیر تردد زائران اربعین برپا می شوند.
مدیرکل میراث فرهنگی استان ایلام یادآور شد: این غرفه ها شامل انواع لباس های محلی، گلیم نقش برجسته، احجام سنگی، معرق و منبت، چرم، سفال، عسل طبیعی و ... است.
شنبه زاده گفت: کلیه محصولات این نمایشگاه ها با هماهنگی به عمل آمده با صنعتگران با تخفیف ویژه به زائران ارائه می شوند.
وی هدف از برپایی غرفه های صنایع دستی در مسیر تردد زائران را شناساندن و عرضه محصولات بومی محلی در راستای ترویج صنایع دستی استان عنوان کرد.
شنبه زاده با بیان اینکه تردد زائران اربعین زمینه آشنایی با صنایع دستی را در استان ایلام فراهم می کند، گفت: تردد زائران ضمن ارائه خدمات به زائران فرصتی را برای شناساندن صنایع دستی و سوغات محلی برای ایلامیان ایجاد کرده که باید از آن استفاده مناسبی شود.
به گفته وی، این غرفه ها از تاریخ ۲۳  تا ۳۰ مهرماه سال جاری برای علاقه مندان دایر است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: