کد خبر: 3819777
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
گروه سیاست و اقتصاد ــ استاندار ایلام گفت: یکی از محورهای اصلی توسعه در استان ایلام بالفعل کردن ظرفیت‌های ایلام در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی است.
ضرورت ایجاد شهرک صنعتی تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی در ایلام
به گزارش ایکنا از ایلام، به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی‌دشتکی، استاندار ایلام امروز، بیست و ششم خردادماه در دیدار با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر محورهای توسعه در استان ایلام خواستار پررنگ شدن توجه دولت بر سه‌گانه نفت و گاز پتروشیمی در استان شد و اظهار کرد: پرواضح است استانی با داشتن ۱۱ درصد منابع گاز کشور و ۴ درصد نفت کشور و با وجود زیرساخت‌های لازم برای صنعت پتروشیمی و صنایع پائین دست می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور به‌عنوان قطب صنعت پتروشیمی در غرب کشور نقش‌آفرینی کند.
وی گفت: دولت در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری خوبی در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی در استان ایلام انجام داده است که می‌طلبد جهت تکمیل، تسریع و توسعه پروژه‌های در حال اجرا و تحت اقدام در تخصیص اعتبارات این حوزه اهتمام ویژه داشته باشد.
استاندار ایلام تصریح کرد: توسعه صنایع پائین‌دستی در کنار منابع عظیم نفت و گاز و پتروشیمی در استان ایلام می‌تواند ضمن اینکه چرخ توسعه در استان را شتاب بخشد معضل بیکاری جوانان در این دیار را نیز تعدیل کند.
وی خواستار ایجاد شهرک صنعتی تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی در استان شد و گفت: این موضوع می‌تواند به‌عنوان یک مزیت و فرصت مهم برای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال مولد در استان نقش ایفا کند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: