کد خبر: 3817170
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
اوحدی:
گروه سیاست و اقتصاد - رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با بیان اینکه امام خمینی‌(ره) فراتر از زمان خود بود، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب منشور رسیدن به قله‌های رفیع است.
بیانیه گام دوم انقلاب منشور رسیدن به قله‌های رفیع است
به گزارش ایکنا از ایلام، سعید اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران شامگاه سیزدهم خرداد ماه در مراسم گرامیداشت سالگرد عروج ملکوتی امام راحل، اظهار کرد: بعد از گذشت نیم‌قرن از خرداد ۱۳۴۲ و ۴۰ سال از انقلاب اسلامی راه و حرکت امام راحل که به پشتیبانی ملت ایران اسلامی آغاز کرد، همچنان ادامه دارد و امروز در سراسر جهان گسترده شده است.
وی با اشاره به اینکه انسان‌ها به لحاظ شناختشان به رویدادها و حوادث پیرامون خود به سه دسته کلی تقسیم می‌شود، افزود: افرادی که چنان سرگرم امور دنیوی هستند که کمترین شناخت را نسبت به حوادث و رویدادهای اطراف خود دارند، این افراد سد راه حق بوده و نمی‌خواهند که بشنوند.
اوحدی تصریح کرد: امام راحل در مسجد فیضیه قم شاه را نصیحت کردند که به اسلام این‌قدر ضربه نزنید، اما اهل دنیا و آن‌هایی که در مادیات دنیا غرق شدند، مانند کسانی هستند که بر مرکب سوار می‌شوند درحالی‌که در خواب غفلت هستند، سرانجام این افراد هلاکت نابودی است.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: یک دسته از افراد نیز به وقایع و رویدادهای پیرامون خود شناخت نسبی دارند که عامه جامعه هستند که اگر این افراد سخن رهبر خود را بشنوند به فلاح می‌رسند اگر نشنوند این گروه نیز مانند گروه اول از بین خواهند رفت و دچار خسران خواهند شد.
وی تصریح کرد: برخی افراد فکر می‌کنند که بصیرت دارند، در مسیر قرارگرفته‌اند، درحالی‌که در شانه‌های خاکی راه قرار دارند که باید بصیرت خود را افزایش دهند، اما گروه سوم گروهی هستند که تاریخ‌ساز می‌شوند، انسان‌هایی ارزشمند هستند، رژیم شاه از زمان عقب بود و درک نکردند، سخنان امام راحل را درک نکردند و به خواری رسیدند.
اوحدی ادامه داد: گروه سوم به دلیل ارزش‌های دینی و تأسی از ائمه اطهار (ع)، قدرت تشخیص میزان برای ملت‌ها می‌شوند، امام راحل در همان سال 42 فرمودند که منفورترین انسان‌ها در نزد مردم جهان رئیس‌جمهور آمریکاست، امروز هم بعد از گذشت نیم‌قرن، منفورترین انسان‌ها در نزد مردم جهان رئیس‌جمهور آمریکاست.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با بیان اینکه بامطالعه و تحقیق باید از ظاهر امام راحل به سمت اندیشه‌های ناب امام (ره) و سیر علمی و عملی آن حضرت حرکت کنیم، گفت: اگر خوب در سیره آن حضرت تحقیق کنیم، بیش‌ازپیش شاهد عظمت و شکوه و بزرگی این شخصیت بزرگ جهان معاصر خواهیم بود.
وی با بیان اینکه سه رکن اساسی حرم سیاسی پیروزی انقلاب اسلامی، دین‌باوری و دین‌مداری امام راحل، اعتماد امام (ره) به مردم و مردم‌داری آن حضرت و قدرت تحلیل شناخت و بصیرت و دشمن‌شناسی حضرت امام راحل بوده است، افزود: بیانیه گام دوم انقلاب درواقع منشور 40 ساله انقلاب اسلامی است.
اوحدی با تاکید بر اینکه مراکز آموزشی و دانشگاه باید بیانیه گام دوم انقلاب را نه‌تنها به‌عنوان یک متن، بلکه به‌عنوان منشور چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی مطالعه کنند، این بیانیه منشور رسیدن انقلاب اسلامی به قله‌های رفیع، به اعتبار و اعتماد مردم است، گفت: امام راحل، زمانی حرکت خود را آغاز کرد که تمام ایسم‌ها در زمینه‌های مختلف به بن‌بست رسیده بودند، دنیا به دو بلوک غرب و شرق تقسیم‌شده بود، امام در گفتمان خود، به مقتدای خود حضرت سیدالشهدا (ع) اقتدا کردند و شعار ایشان نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی شد.
وی با اشاره به اینکه به اعتماد مردم از ویژگی‌های بارز حضرت امام (ره) بود، رهبر معظم انقلاب نیز امروز همواره بر این ویژگی تأکید دارند، حضرت امام راحل که فراتر از زمان بودند، به جوانان و فرزندان ملت ایران اعتماد کردند و انقلاب اسلامی را پشتوانه همین مردم به پیروزی رساندند.
اوحدی گفت: امروز جمهوری اسلامی به لحاظ سیاسی، قدرت دفاعی و اقتدار نظامی در بالاترین شرایط خود قرار دارد، امروز به برکت شاگردهای امام راحل و اقتدا کنندگان به رهبر معظم انقلاب اسلامی، شاهد گفتمان انقلاب اسلامی در لبنان، سوریه و عراق و تا آفریقا و مناطق مختلف جهان هستیم.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، با اشاره به قدرت جبهه مقاومت گفت: معامله قرن، صرفاً یک راه‌حل سیاسی بود که آبروی ازدست‌رفته اسرائیل و آمریکا را احیا کند، امروز ما در اوج اقتدار قرار داریم اگر امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان می‌فرمایند که احتمال جنگ صفر است به برکت اعتماد به مردم و همین جوانان انقلاب اسلامی است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: