کد خبر: 3813918
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
گروه اجتماعی ــ رئیس عقیدتی، سیاسی و انتظامی استان ایلام با تأکید بر اهمیت نقش رسانه‌ها در نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر، گفت: یکی از مهم‌ترین آثار اجتماعی امر به معروف و نهی از منکر ایجاد امنیت اجتماعی است.
تاکید بر اهمیت نقش رسانه‌ها در نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر
به گزارش ایکنا از ایلام، به نقل از کانال اطلاع‌رسانی پلیس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن محتشمی، رئیس عقیدتی، سیاسی و انتظامی استان ایلام امروز، یکم خردادماه در دومین جلسه کمیته امر به معروف و نهی از منکر انتظامی استان ایلام اظهار کرد: اجرای واجبات زمانی محقق می‌شود که مردم به یکدیگر تذکر دهند و سعی کنند به واجبات دین اهمیت دهند تا در روز قیامت در برابر قدرت خدا و محاسبات خداوند پشیمان نشوند.
وی افزود: شناخت کافی و توجه شایسته به امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از واجبات مهم دینی و اسلامی در جامعه آن گونه که لازمه جامعه اسلامی است مورد توجه قرار نگرفته، به‌طوری که رهبر معظم انقلاب بارها و بارها در بیاناتشان توجه به این امر مهم را مورد تأکید قرار داده‌اند.
رئیس عقیدتی، سیاسی و انتظامی استان ایلام عنوان کرد: طبق قانون اساسی کشور،انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه ای عمومی و همگانی است و مختص دستگاه، ارگان یا افراد و گروه خاصی نیست و همه اقشار جامعه در برابر اجرای آن مسئولیت دارند اما لازمه آن خودمراقبتی و اجرای صحیح مراتب آن برای ارشاد دیگران است.
وی به نقش اساسی و اثرگذار رسانه‌‌ها در ترویج این فرهنگ دینی اشاره کرد و یادآور شد: نقش رسانه در حوزه امر به معروف و نهی از منکر توجه دادن عموم به این مسئله است به گونه ای که اگر در جامعه مشکلی را مشاهده کردند باید توجه ها را به آن معطوف کنند.
محتشمی تاأکید کرد: با توجه به وجود بسیاری از مشکلات فرهنگی، ضروری است منکر شناسی به درستی انجام شود به گونه ای که گاها اگر آموزش لازم است باید مورد توجه قرار گیرد.
وی تنها راه احیاء اخلاق و سبک زندگی ایرانی و اسلامی در جامعه را نهادینه شدن فرهنگ امر به معروف دانست و گفت: تحقق این موضوع مهم، تکلیف یک دستگاه یا ستاد خاصی نیست و آحاد جامعه باید نسبت به آن احساس تکلیف کنند.
رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی استان ایلام گفت: در امر به معروف و نهی از منکر باید جوانب را در نظر گرفت و سکوت در مقابل منکرات جایز نیست و امر به معروف و نهی از منکر باید دلسوزانه و خیرخواهانه باشد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: