کد خبر: 3712590
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
گروه فرهنگی- مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری بزرگ‌ترین شبکه و تشکل مردمی در سطح مساجد در راستای ترویج فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر به شمار می‌روند .
به گزارش ایکنا از ایلام، به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، حجت‌الاسلام و المسلمین علی چراغی‌پور، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام امروز در نشست ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر کانون‌های مساجد استان ایلام، اظهار کرد: توسعه و ترویج فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر یکی از رسالت‌های مهم و اساسی کانون‌های مساجد است .
وی با بیان اینکه در طول سال برنامه‌های ویژه‌ای در راستای اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این زمینه انجام می‌شود، افزود: کانون‌های فرهنگی و هنری بزرگ‌ترین شبکه و تشکل مردمی در سطح مساجد به شمار می‌روند که می‌توانند نقش به سزایی در راستای توسعه فرهنگ امربه‌معروف و نهی از منکر بردارند .
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام اضافه کرد: هم‌اکنون بیش از 43 هزار نفر در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهری و روستایی استان ایلام عضویت دارند که این میزان اعضا زمینه مناسبی را در راستای توسعه فرهنگ دینی و مذهبی ایجاد کرده است .
چراغی‌پور عنوان کرد: برنامه‌های ویژه ایام مبارک ماه رمضان از ابتدای این ماه شروع می‌شود و غبارروبی مساجد با همکاری اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برگزار می‌شود و به استقبال برنامه‌های ماه مبارک رمضان خواهیم رفت .
وی اجرای طرح تلاوت نور، برگزاری محافل انس با قرآن کریم، دوره‌های حجاب و عفاف، برگزاری سفرهای آسمانی و ضیافت نور، ویژه‌برنامه‌های سالگرد ارتحال امام راحل و 15 خرداد، حضور اعضای کانون‌های مساجد در راهپیمایی روز جهانی قدس، ویژه‌برنامه‌های عید سعید فطر و ویژه‌برنامه‌های جشن رمضان در سطح کانون‌ها را ازجمله برنامه‌های ایام ماه مبارک رمضان عنوان کرد .
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام یادآور شد: شورای امربه‌معروف و نهی از منکر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان یکی از فعال‌ترین شوراها در این زمینه بوده و در طول سال با هماهنگی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان برنامه‌های متنوعی را برای قشر جوانان و نوجوانان برگزار می‌شود
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: