استاندار ایلام:
رسانه‌ها و روابط‌عمومی‌ها با انعکاس دستاوردها، توطئه‌های دشمن را خنثی کنند 
روابط عمومی های ایلامبه گزارش ایکنا از ایلام به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، حسن بهرام‌نیا، استاندار ایلام امروز ۲۷ اردیبهشت‌ماه در همایش تجلیل از روابط‌عمومی‌های برتر استان با بیان اینکه روابط‌عمومی‌ها آیینه تمام‌نمای دستگاه‌های اجرایی هستند، گفت: روابط‌عمومی‌ها نسبت به اطلاع‌رسانی، بر اساس واقعیت‌ها بیشترین تلاش را داشته باشند.
 
وی افزود: رسالت روابط‌عمومی‌ها رسالتی بزرگ است که از نظر شرعی هم رسالت سنگینی است. روابط‌عمومی حق‌الناس است و اگر به‌عنوان مدیر روابط‌عمومی جایگاهی را در اختیار گرفته‌ایم، وظیفه داریم در راستای رسالت و وظیفه روابط‌عمومی، ایفای نقش کنیم.
 
بهرام‌نیا ادامه داد: باید حداقل در حوزه دولت و حاکمیت ورود پیدا کرد و اقدامات را برای مردم بازگو کرد. لذا اگر کوتاهی کنیم در مقابل خون‌های به ناحق ریخته شده شهیدان، باید پاسخگو باشیم.
 
وی ضمن قدردانی از روابط‌عمومی‌های فعال در سطح استان، از برخی روابط‌عمومی‌ها هم گلایه‌ کرد و گفت: برخی روابط عمومی‌ها خوب عمل کردند اما برخی آن‌گونه که باید نتوانستند دستاوردهای حوزه کاری خود را اطلاع‌رسانی کنند که در این راستا مدیر مربوطه آنها، باید پاسخگو باشد. 
 
وی با اشاره به اینکه علاوه بر معرفی روابط‌عمومی‌های برتر، روابط‌عمومی‌های ناکارآمد نیز معرفی شوند، بیان کرد: دوره آموزشی رسانه‌ای برای مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شود.
 
بهرام‌نیا تاکید کرد: برای هر پروژه عمرانی مهم در سطح استان، باید اعتبار پیوست رسانه‌ای لحاظ شود و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان باید برنامه‌ریزی لازم را در دستور کار قرار دهد.
 
وی با بیان اینکه روابط‌عمومی باید عملکردها را مستند، آماری، مصور و مصداقی ارایه دهد، اظهار کرد: روز ارتباطات و روابط‌عمومی پیام مهمی را به‌ دنبال دارد تا از این فرصت پیش آمده نهایت بهره را برای قدردانی از نقش‌آفرینی  کم‌نظیر روابط‌عمومی‌ها که در راستای  پیشبرد اهداف نظام و دولت در تلاش هستند، تقدیر کنیم.
 
استاندار ایلام تصریح کرد: بیان دستاوردها و اطلاع‌رسانی در راستای روشنگری دقیق در حوزه دستاورد‌ها، امکانات و واقعیت‌هایی که وجود دارد، ضرورت دارد.
 
وی افزود: کار روابط‌عمومی‌ها در سایه قلم و بیان تحولات در جامعه مصداق پیدا می‌کند، لذا اگر چنانچه این قلم همراه با صداقت و برگرفته از یک روایت درست باشد دارای اجر اخروی و دنیوی است و موجب امیدآفرینی در جامعه می‌شود.
 
بهرام‌نیا ادامه داد: این روز را به تمامی آزادگانی که در خط مقدم اطلاع‌رسانی هستند و برای تحول نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش و کوشش می‌کنند و به تمامی کسانی که چارچوب‌دار قلم می‌زنند و آن‌چه در نظر آن‌ها است حقوق عامه مردم است که باید توسط متولیان و مسئولان رعایت شود و به آن می‌پردازند و صادقانه قلم می‌زنند و  قلم‌فرسایی می‌کنند نیز تبریک عرض می‌کنم.
 
نماینده عالی دولت در استان تأکید کرد: روابط‌عمومی‌ها به طور حرفه‌ای  عملکرد دولت و دستگاه‌های تابعه را برای مردم اطلاع‌رسانی کنند.
 
وی با اشاره با اینکه روابط‌عمومی‌ها باید دستاورد‌ها، توسعه و پیشرفت‌های دولت را به صورت دقیق و شفاف برای عموم اطلاع‌رسانی کنند، افزود: دشمن از همه ظرفیت‌ها و امکانات امپراتور خبری و رسانه‌ای خود، با سیاست شیطانی که ناامید کردن جامعه علی‌الخصوص جوانان است، استفاده کرده و خبرهای واقعی را دروغ جلوه داده و امید را در جامعه تبدیل به یأس می‌کند.
 
استاندار ایلام اظهار کرد: دشمن‌ تلاش زیادی کرده اما با وجود چهار دهه تحریم‌های ظالمانه،‌ ایران قوی به موفقیت‌های قابل توجهی در حوزه‌های مختلف دست پیدا کرده است اما دشمنان نمی‌گذارند به‌درستی به گوش مردم برسد و یا اینکه سعی در وارونه جلوه دادن آن دارند که با تلاش رسانه‌ها و روابط‌عمومی‌ها تلاش‌های آنان ناکام خواهد ماند.
 
وی یاد آور شد: آن‌ها می‌خواستند تفکرات نظام سلطه را در جامعه رواج دهند اما با انقلاب اسلامی و با شعار بنیانگذار این انقلاب که شعار «نه شرقی و نه غربی» بود، نقشه آنها نقش بر آب شد و نتوانستند به خواسته خود برسند.
 
استاندار ایلام گفت: امروز در مقابل نظام سلطه، جبهه مقاومت قرار گرفته است و می‌توان گفت آمریکا و نظام سلطه امروز رو به زوال است.
 
وی یادآور شد:روابط‌عمومی‌ها باید با قلم خود، اقدامات و عملکرد دولت و نظام را به صورت شایسته، برای جامعه هدف تبیین کنند.
 
استاندار ایلام تأکید کرد: امروز وظیفه روابط‌‌عمومی‌ها بیان عملکردها بر اساس واقعیت، برای جامعه است که نباید در این حوزه کوتاهی صورت گیرد.
 
وی بیان کرد: اقدام سپاه پاسداران و با همکاری نیروهای مسلح و حمله موشکی به رژیم غاصب صهیونیستی، هیمنه آنها را در جهان فرو ریخت که جا دارد این دستاوردهای بزرگ برای همگان اطلاع‌رسانی شود.
 
بهرام‌نیا تصریح کرد: در حوزه‌های زیرساختی، صنعت، گردشگری، کشاورزی و... کارهای بسیار خوبی توسط دستگاه‌های که امروز شما به عنوان روابط‌عمومی در آن دستگاه‌ها قرار دارید انجام شده که لازم  است برای عموم مردم تبیین شود.
 
وی گفت: از  تمام کسانی که در حوزه روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی عملکرد دولت سیزدهم و ایران مقتدر را انعکاس داده و همچنین از رسانه‌هایی که در حوزه تبیین و تدوین این عملکرد‌ها تلاش داشتند تشکر می‌کنم.
 
بهرام‌نیا با بیان اینکه روابط‌عمومی‌ها آیینه تمام‌نمای دستگاه تابعه خود هستند، افزود: باید مدیر قدر و منزلت و جایگاه روابط‌عمومی دستگاه خود را بداند و تعاملات دو سویه باشد.