عمده زکات پرداختی در ایلام مربوط به غلات است
کد خبر: 4218521
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۳

عمده زکات پرداختی در ایلام مربوط به غلات است

مدیرکل کمیته امداد استان و دبیر شورای زکات استان گفت: به منظور تسهیل در پرداخت زکات غلات کشاورزان استان هم اکنون در بیش از 40 سیلو و مرکز خرید گندم در استان، تمهیدات پرداخت زکات غلات کشاورزان فراهم شده است.

زکاتبه گزارش ایکنا از ایلام به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام، ناصر مرادی پویانی، مدیرکل کمیته امداد استان در نشست هماهنگی مشارکت اداره کل تعاون روستایی استان در دریافت زکات غلات کشاورزان، اظهار کرد: همزمان با برداشت محصولات کشاورزی در سطح استان، تعداد 40 سیلو و مرکز خرید گندم که توسط سازمان‌های جهاد کشاورزی، تعاون روستایی، اداره کل غله و بخش خصوصی فراهم شده‌اند، آماده دریافت زکات غلات از کشاورزان هستند.

وی ادامه داد: در این زمینه علاوه بر دریافت غلات و محصولات کشاورزان به عنوان زکات، از طریق سامانه الکترونیکی «سیفا» نیز تمهیدات دریافت زکات به صورت نقدی از کشاورزان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با عنوان اینکه امسال پیش بینی می‌شود بالغ بر 20 میلیارد تومان زکات از مردم نیکوکار استان جمع آوری شود، تصریح کرد: عمده زکات پرداختی در استان ایلام مربوط به غلات و محصولات کشاورزی است.

مرادی پویانی افزود: با توجه به اینکه اداره کل تعاون روستایی عضو شورای زکات است و مدیریت بخشی از سیلوهای خرید گندم در اختیار این دستگاه است و در این زمینه انتظار می‌رود همکاری در جمع آوری زکات بیشتر شود.

حمیدرضا شکری، مدیرکل تعاون روستایی استان ایلام نیز در این نشست گفت: با استفاده از سیلوها و مراکز خرید گندم که این اداره کل در اختیار دارد، آماده مشارکت جدی در زمینه دریافت زکات محصولات کشاورزی و همکاری با کمیته امداد و شورای زکات استان هستیم.

شکری افزود: در خصوص جمع آوری زکات محصولات کشاورزی استراتژیک و پر بازده همچون گندم، با توجه به اینکه سال گذشته توانستیم مشارکت خوبی در همکاری با شورای زکات داشته باشیم امسال نیز در این زمینه آماده همکاری هستیم.

انتهای پیام
captcha