معیشت مردم مسئله اولویت‌دار دولت سیزدهم باشد
کد خبر: 4216359
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۳
خطیب موقت نماز جمعه ایلام:

معیشت مردم مسئله اولویت‌دار دولت سیزدهم باشد

حجت‌الاسلام وعد مرادبیگی با تأکید بر اینکه دولت سیزدهم موضوع معیشت را به شکل فوری در اولویت قرار دهد، گفت: نظارت بر بازار باید دقیق انجام شود و امید داریم که مسائل و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم رفع شود.

وعد مرادبیگی، خطیب جمعه ایلامبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه ایلام، حجت‌الاسلام وعد مرادبیگی، خطیب موقت نماز جمعه شهر ایلام، ۲۸ اردیبهشت‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه این شهر در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) اظهار کرد: کسانی که تقوای الهی را پیشه خود کنند هیچ بن‌بستی در زندگی نخواهند داشت و امور سخت بر آنان آسان خواهد شد.
 
وی با اشاره به دهه کرامت و میلاد باسعادت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) بیان کرد: استان ایلام در این ایام میزبان خدام و پرچم حرم رضوی بود و این برکت و خیر در استان طنین‌انداز بود و باید تلاش کرد که فرهنگ رضوی در بین اقشار مختلف جامعه بیش از گذشته ترویج یابد.
 
خطیب موقت ایلام ادامه داد: حضرت فاطمه معصومه(س) در عین حالی که در مسیر علم، دین، تقوا و عبادت الهی گام بر می‌داشت، اما یک برجستگی بزرگ آن حضرت، اطاعت و تبعیت از ولایت است که باید امروز برای همه ما الگو باشد.
 
مرادبیگی تصریح کرد: دشمنان نظام و انقلاب، ارزش‌های دینی و اسلامی را هدف قرار داده و در جریان اغتشاشات ۱۴۰۱ تلاش داشتند که کانون و بنیان خانواده و ارزش‌های دینی را مورد هجمه و آسیب قرار داده تا در راستای نیل به اهداف شوم خود گام بردارند.
 
خطیب موقت ایلام در ادامه به حمایت آحاد مردم از اجرای طرح نور در راستای اجرای امر ولایت فقیه و رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که حجاب و عفاف، قانون است، دشمن بداند که اقشار مختلف مردم از طرح نور حمایت می‌کنند و ما در کنار نیروی انتطامی برای اجرای این طرح هستیم.
 
مرادبیگی یادآور شد: ما نباید بگذاریم توطئه‌های دشمن محقق شود، ضربه زدن به حجاب و عفاف در جامعه اسلامی، توطئه دیگری از دشمنان است، اما مردم در کنار نیروی انتظامی هستند و ما با این نیرو که عبادت بزرگ الهی و امر ولایت فقیه را انجام می‌دهند خدا قوت می گوییم اما لازم است در تذکرها و اجرای این طرح، کرامت افراد حفظ شود تا دشمن نتواند از نوع برخوردها، سوءاستفاده کند.
 
وی با اشاره به اینکه ما فتح‌هایی در آینده داریم که با اتحاد و وحدت مردم و مسئولان حاصل خواهد شد، اظهار کرد: سفر رئیس‌جمهور به استان‌های مختلف کشور از جمله سفر اخیر به مازندران، شایسته قدردانی است، امروز بیش از هشت هزار کارخانه در کشور راه‌اندازی و احیا شده است، دولت با تمام توان کار جهادی انجام می‌دهد، تلاش‌های  بزرگی صورت می‌گیرد و  انتظار می‌رود که دولت معیشت، اشتغال و ازدواج جوانان را مورد توجه قرار دهد.
 
خطیب موقت نماز جمعه ایلام با تأکید بر اینکه دولت سیزدهم موضوع معیشت را به شکل فوری در اولویت قرار دهد، اظهار کرد: نظارت بر بازار باید دقیق انجام شود و امید داریم که مسائل و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم رفع شود.
 
وی با اشاره به گرامیداشت روز ملی جمعیت بیان کرد: در گذشته با اجرای طرح «فرزند کمتر زندگی بهتر» به جوانی جمعیت کشور ضربه خورد، جامعه‌ای که فراوانی جمعیت جوان در آن نباشد از نظر قدرت دفاعی، علمی، اقتصادی و سایر حوزه‌ها ضعیف می‌شود و اگر جامعه پیر شود، نمی‌تواند ظرفیت‌ها و داشته‌های خود را آن طور که باید و شاید نشان دهد.
 
مرادبیگی با اشاره به تصویب قوانین جوانی جمعیت در مجلس شورای اسلامی و اجرای آن توسط دولت گفت: دولت سیزدهم در این زمینه برنامه‌ریزی خوبی داشته و تلاش می‌کند، اما کمک کاری در حوزه بانک‌ها، تسهیلات، واگذاری زمین و مسکن وجود دارد که باید مرتفع شود و بدنه پایین دولت پای کار بیایند تا مردم حلاوت قانون جوانی جمعیت را ببینند و همه باید در این زمینه کمک کنیم.
 
خطیب موقت نماز جمعه ایلام در ادامه با بیان اینکه اهدای خون برای اهداکننده ایجاد سلامتی می‌کند و هم احیاگر زندگی برای افراد نیازمند است، افزود: اهدای خون به عنوان یک صدقه جاریه است و انتظار می‌رود که مردم استان در این زمینه، همچون گذشته تکلیف خود را انجام داده و به کمک نیازمندان بشتابند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر، گفت: آزادسازی خرمشهر، یک شاخص برای دنیای اسلام و تمام جهان است، امروز اگر یمن و غزه در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی و نظام استکباری مقاومت می‌کنند به برکت مقاومت و ایستادگی نظام و ملت ایران اسلامی در طول بیش از ۴۴ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی است.
 
مرادبیگی با بیان اینکه وعده صادق یک فتح خرمشهر دیگر بود، گفت: عملیات وعده صادق، عملیات بسیار پیچیده ای بود و دشمن هم جرئت هیچ عکس‌العملی نداشت،  اگر این موشک‌ها را نداشتیم، این قدرت را نداشتیم، از هر روزنه‌ای برای ضربه زدن به نظام و این ملت استفاده می‌کرد.
انتهای پیام
captcha