توانمندسازی محلات از طریق خانه‌های احسان
کد خبر: 4213361
تاریخ انتشار : ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۲

توانمندسازی محلات از طریق خانه‌های احسان

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان ایلام گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای محرومیت‌زدایی در زمینه‌های مختلف ورود کرده و توانمندسازی محلات را از طریق خانه‌های احسان در دستور کار قرار داده است.

فوتبال خیابانیبه گزارش ایکنا از ایلام به نقل از روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان ایلام، محمد زارع، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) استان در جمع مسئولان خانه‌های احسان ستاد اجرایی مستقر در محلات حاشیه‌ای استان، اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در راستای محرومیت‌زدایی در زمینه‌های مختلف ورود کرده و توانمندسازی محلات را از طریق خانه‌های احسان در دستور کار قرار داده است.
 
وی با بیان اینکه ۱۲ خانه احسان در سطح استان راه‌اندازی شده که در زمینه توانمندسازی محلات در ابعاد مختلف مشغول به فعالیت و خدمات‌رسانی به مردم هستند، افزود: هزینه در زمینه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، سرمایه‌گذاری است و همه باید در این راستا جهادی تلاش کنیم که جوانان و نوجوانان عزیزمان از خط امام(ره)، رهبری و نظام انحراف پیدا نکنند.
 
زارع با اشاره به اینکه قرارگاه توانمندسازی محلات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، هر ساله اقدام به برگزاری مسابقات فوتبال خیابانی در راستای شناسایی استعدادهای فوتبالی، ایجاد شادی و نشاط و پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در محلات حاشیه شهرها می‌کند، تصریح کرد: هدف اصلی از اینگونه اقدامات یاری دادن محلات حاشیه و کم برخوردار شهرها و مراقبت از سلامت همه جانبه نوجوانان و جوانان است.
 
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان ایلام، ادامه داد: سال گذشته بیش از ۶۵۵ نفر در قالب ۱۵۶ تیم ساماندهی و در این مسابقه با هم رقابت کردند که انتظار می‌رود امسال تعداد شرکت کنندگان افزایش یابد. 
 
وی با بیان اینکه این مسابقات در دو رده سنی ۱۲ تا ۱۵ و ۱۵ تا ۱۸ سال برگزار می‌شود، افزود: بازی و رقابت‌ها اول در سطح محلات شهرستان‌ها برگزار و تیم‌های اول هر رده سنی به مرحله استانی و بعد تیم برنده هر رده سنی به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند.
 
زارع اظهار کرد: قرارگاه توانمندسازی محلات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، تمام هزینه‌های برگزاری این مسابقه را پرداخت می‌کند و هیچگونه هزینه‌ای از شرکت کننده دریافت نخواهد شد. به تیم‌های برنده هر رده سنی مسابقات مرحله کشوری جوایز نفیسی اعطا خواهد شد.
انتهای پیام
captcha