ترویج سبک زندگی ایران ـ اسلامی خلأهای فرهنگی جامعه را برطرف می‌کند
کد خبر: 4201413
تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۱
معاون استاندار ایلام:

ترویج سبک زندگی ایران ـ اسلامی خلأهای فرهنگی جامعه را برطرف می‌کند

محمدسبحان حسنی با تأکید بر ضرورت برگزاری دوره تخصصی تربیت مربیان سبک زندگی خانوادگی ایرانی ـ اسلامی گفت: مربیان این سبک با تبیین و تشریح می‌توانند خلأهای تولید محتوای فرهنگی جامعه را پرکنند.

محمدسبحان حسنی، معاون استاندار ایلامبه گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، محمدسبحان حسنی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام امروز، سوم اسفند‌ماه، در دوره‌ آموزش تخصصی تربیت مربیان سبک زندگی خانوادگی ایرانی اسلامی در این استان اظهار کرد: برگزاری دوره‌های سبک زندگی خانوادگی ایرانی اسلامی یک حرکت نوآورانه در حوزه‌ خانواده و آسیب‌های اجتماعی است که با محوریت وزارت کشور در حال اجراست.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در خصوص آسیب‌های اجتماعی بسیار حساس هستند و تکالیفی را برای دستگاه‌های مختلف در این حوزه ابلاغ فرمودند که مخاطب اصلی فرمایشات ایشان همه‌ ما هستیم. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام با اشاره به هجمه‌هایی که برای ایجاد آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌ها در کشور ما توسط دشمنان ایجاد می‌شود، اظهار کرد: برنامه‌های بسیاری برای ایجاد مشکلات اجتماعی و  تهاجم فرهنگی از سوی دشمن طراحی و اجرا می‌شود و تکالیف ما در این بخش بسیار مهم و اثرگذار است. همه‌ شما که در این دوره حضور یافته‌اید اگر با نگاه تأثیرگذاری برای رفع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی در جامعه گام بردارید اهداف این دوره محقق خواهد شد. 

وی تصریح کرد: همه‌ شما به‌عنوان مربیان سبک زندگی خانوادگی می‌توانید تأثیرگذاری بالایی در استان داشته باشید و با ارتباطی که با اداره‌کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری دارید در برنامه‌هایی که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان برگزار می‌شود نقش مؤثری ایفا کنید.

حسنی اضافه کرد: خلأهایی در جامعه در بحث آموزش و تولید محتوا ‌دیده می‌شود که در زمینه‌ افزایش اعتقادات و مبانی دینی و ارزشی و سنت‌های فرهنگی، نسل جوان ما نیاز به یادآوری، تشریح و تبیین دارد و این امر توسط شما مربیان قابل اجراست و می‌تواند جامعه را متحول کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث انتخابات اشاره کرد و گفت: یکی از مسائل روز جامعه، مسئله‌ انتخابات است که از تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب است و در بحث مشارکت اجتماعی، تکلیف شرعی و ملی همه‌ ما برای افزایش هرچه بیشتر میزان مشارکت مردم در این انتخابات است. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام بیان کرد: هرچه میزان مشارکت مردم در انتخابات پیش‌ رو بالاتر باشد تهدیدات دشمنان به این آب و خاک کمتر خواهد بود. ضرورت دارد همه‌ دوستان و مخاطبان خود را برای شرکت در انتخابات دعوت کنیم و ان‌شاءالله به‌گونه‌ای باشد که همه تکلیف خود را برای انتخابات ۱۱ اسفندماه انجام داده باشیم و در این راه تلاش کنیم که تأثیرگذار باشیم.

رئیس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: ایلام همواره یکی از استان‌های برتر در بحث مشارکت مردم در انتخابات بوده است و با تلاش همه‌جانبه همه‌ دوستان، در این انتخابات نیز سربلند خواهیم شد.

انتهای پیام
captcha