زیر کشت رفتن ۲۰۳ هزار هکتار از اراضی آبی و دیمی استان ایلام
کد خبر: 4194915
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۵
در صورت ثبت کشت قراردادی از سوی کشاورزان ایلامی انجام می‌شود؛

زیر کشت رفتن ۲۰۳ هزار هکتار از اراضی آبی و دیمی استان ایلام

مدیرکل تعاون روستایی استان ایلام گفت: حدود ۲۰۳ هزار هکتار از اراضی آبی و دیم استان دارای پتانسل کشت قراردادی هستند که سهم تعهداتی این طرح توسط تعاون روستایی استان از پیشرفت مناسبی برخوردار است.

حمیدرضا شکری، مدیرکل تعاون روستایی استان ایلامبه گزارش ایکنا از ایلام به نقل از روابط عمومی تعاون روستایی ایلام؛ حمیدرضا شکری، مدیرکل تعاون روستایی استان امروز شنبه 30 دی‌ماه در جمع خبرنگاران از تحقق ۶۵ درصدی تعهدات کشت قراردادی محصولات غلات و کلزا تاکنون در استان خبر داد و اظهار کرد: تعهدات ابلاغی کشت قراردادی تعاون روستایی استان برای سال زراعی ۱۴۰۳_ ۱۴۰۲ به میزان ۳۵ هزار هکتار بوده است که از طریق پیگیری ادارات و شبکه‌های تعاونی‌های تولید و روستایی به میزان ۲۳ هزار هکتار معادل ۶۵ درصد تاکنون محقق شده است.

شکری با بیان اینکه تا پایان بهمن ماه (پایان زمان کشت قراردادی) کل تعهدات ابلاغی تعاون روستایی انجام خواهد شد، افزود: استفاده از ظرفیت تشکل‌های تعاون روستایی در استان و پای کار آمدن آن‌ها از نقاط قوت اجرای این طرح است به همین دلیل، طرح با شتاب بیشتری در دستور کار قرار گرفته است. 

وی افزود: حدود ۲۰۳ هزار هکتار از اراضی آبی و دیم استان دارای پتانسل کشت قراردادی می‌باشند و سهم تعهداتی این طرح توسط تعاون روستایی استان از پیشرفت مناسبی برخوردار است.

مدیر کل تعاون روستایی استان با اشاره به مزایای اجرای این طرح توسط کشاورزان، خاطر نشان کرد: دولت ۲۰ درصد از بیمه محصولات کشاورزی را به طور رایگان پرداخت می‌کند و مابقی را از طریق تسهیلات بانکی و پس از برداشت محصول و از محل خرید آن از کشاورزان کسر می‌نماید. همچنین کشاورزان طرف کشت قراردادی نیز به ازای هر تن محصول تحویل داده شده به مراکز خرید به میزان ۱۵۰ هزار تومان برخوردار خواهند شد.

شکری افزود: کشاورزانی که کشت قراردادی انجام داده‌اند در اولویت نهاده‌های کشاورزی خصوصاً کود مورد نیاز هستند.

وی به کشاورزانی که تاکنون موفق به انجام کشت قراردادی نشده‌اند، گفت: با توجه به شرایط خشکسالی و سایر حوادث پیش‌بینی نشده که منجر به احتمال خسارت به محصولات کشاورزی آن‌ها می‌گردد هر چه زودتر نسبت به انجام کشت قراردادی خود اقدام کرده و از مزایای این طرح استفاده کنند.

مدیر تعاون روستایی تصریح کرد: کشاورزان با توجه به زمان باقیمانده با تماس و یا مراجعه به ادارات تعاون روستایی شهرستان‌های حوزه عمل خود، برای ثبت کشت قراردادی اقدام کنند.

انتهای پیام
captcha