جامعه کارگری بار اصلی صنعت و اقتصاد را بر دوش دارد
کد خبر: 4137039
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۰

جامعه کارگری بار اصلی صنعت و اقتصاد را بر دوش دارد

امام جمعه موقت ایلام گفت: کارگران و کارخانجات نقش مهمی در شعار سال داشته و جامعه کارگری بار اصلی صنعت و اقتصاد را بر دوش دارد.

حجت الاسلام سراج امام جمعه موقت ایلامبه گزارش ایکنا از ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین شمس الله سراج، امام جمعه موقت ایلام، امروز، هشتم اردیبهشت‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی امام خمینی(ره) شهر ایلام با تبریک هفته کارگر اظهار کرد: کارگران و کارخانجات نقش مهمی در تحقق شعار سال داشته و جامعه کارگری بار اصلی صنعت و اقتصاد را بر دوش دارند.

وی افزود: دین مبین اسلام نیز به کارگر اهمیت ویژه‌ای داشته و بر لزوم رفع نیاز‌های آنان تاکید کرده است.

خطیب جمعه ایلام با اشاره به شعار سال یادآور شد: لازمه تحقق شعار مهار تورم و رشد تولید اشتغال است که به‌دنبال آن رشد تولید به خصوص تولیدات داخلی افزایش و در نتیجه قدرت خرید کارگران بهبود می‌یابد.

حجت‌الاسلام سراج اضافه کرد: اگر کارگران با فراغ بال و آرامش خاطر در محیط کار حضور یابند، راندمان و بهره‌وری نیز دوچندان می‌شود، ولی اگر دغدغه مسائل معیشتی و حقوقی داشته باشند، انتظار نتیجه مناسب نیز دور از انتظار است.

وی همچنین به سالروز شهادت شهید مطهری و هفته گرامیداشت مقام معلم اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش رکن اصلی توسعه هر جامعه‌ای است و کشور‌هایی که در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کنند، نتایج آن‌را در کوتاه مدت و بلند مدت بدست آورده‌اند.

امام جمعه ایلام تولید انسان فاخر، فکور و اندیشمند را نتیجه زحمات جامعه معلمان دانست و اظهار کرد: معلمان اگر دغدغه معیشتی داشته باشند، در ارائه آموزش به دانش آموزان نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

حجت‌الاسلام سراج در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم توسعه تفرجگاه‌ها در استان تاکید کرد و افزود: دره ارغوان ایلام مکان زیبایی برای توسعه گردشگری است که می‌طلبد با جانمایی تله کابین ضمن درآمدزایی و اشتغال محیط مفرح را برای شهروندان ایجاد کرد.

وی همچنین با اشاره به حواشی ایجاد شده در خصوص میدان گازی بانکول ادامه داد: دغدغه توسعه استان و ایجاد اشتغال از سوی مسئولان ارزشمند و شایسته قدردانی است، اما در این میان نباید اجرای پروژه‌های زیربنایی باعث تخریب گسترده محیط زیست شود و باید تلاش کنیم این صنایع کمترین آسیب را به منابع طبیعی وارد کنند.

انتهای پیام
captcha