نشست ستاد اربعین در ایلام برگزار شد
کد خبر: 4134346
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۴

نشست ستاد اربعین در ایلام برگزار شد

نشست ستاد اربعین امروز، ۲۶ فروردین‌ماه در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد.

حسن بهرام‌نیا استاندار ایلامبه گزارش ایکنا از ایلام، به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، حسن بهرام‌نیا، استاندار ایلام، امروز، ۲۶ فروردین‌ماه در نشست ستاد اربعین استان ایلام که در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد، با قدردانی از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: برای کاهش انبوه جمعیت در مرز و همچنین سهولت تردد زوار از مرز مهران بنا به شرایط موجود امکان استفاده از مرز چیلات برای تردد زوار در اربعین ۱۴۰۲ وجود دارد.

وی افزود: با توجه تردد زیاد زوار از مرز مهران در مقایسه با سایر مرزها، افزایش گیت‌های خروجی در مرز مهران نیز در دستور کار و این با جدیت پیگیری می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان ایلام با بیان اینکه رضایت مقام معظم رهبری از برگزاری اربعین ۱۴۰۱ نتیجه همدلی و همراهی و دلدادگی به امام حسین (ع) بود، بیان کرد: در اربعین ۱۴۰۲ همه باید خالصانه فقط و فقط برای آقا اباعبدالله (ع) پای کار بیایم.

وی ادامه داد: دلدادگی به امام حسین (ع) موجب رضایت مقام معظم رهبری و مردم از اربعین ۱۴۰۱ شد به‌طوری‌که طبق اعلام مدیرکل صدا و سیما مرکز ایلام ۹۰ درصد زوار از خدمات‌دهی به زوار در مرز مهران اعلام رضایت کردند.

وی با اشاره به دغدغه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در خصوص توجه ویژه به مباحث فرهنگی در اربعین گفت: برابر دغدغه نماینده ولی فقیه در استان برای نخستین بار ۵۳۰ روحانی در اربعین ۱۴۰۱ حضور یافتند و در تمامی مواکب روحانیون حضور داشتند و نماز‌های پنجگانه به‌صورت جماعت برگزار می‌شد.

بهرام‌نیا با قدردانی از همه دست‌اندرکاران کنگره بزرگ اربعین سال ۱۴۰۱، گفت: همراهی و همدلی نماینده ولی‌فقیه در استان، اعضای شورای تأمین استان، مجمع نمایندگان استان و مدیران کل استانی و مردم در اربعین ۱۴۰۱ قابل تقدیر بود و شاهد بودیم حداکثر مدت ماندگاری زائر برای سوار شدن به اتوبوس برای عزیمت به مقصد به کمتر از یک ساعت رسید، حدود ۲۳ درصد تلفات و ۵۰ درصد کل تصادفات و سوانح در مقایسه با اربعین ۱۴۰۰ کاهش یافت و برای نخستین بار با تدابیر اتخاذ شده مسیر ایلام - مهران در اربعین یک طرفه نشد و مشکلی از نظر کمبود آب و قطعی برق نداشتیم.

استاندار ایلام ادامه داد: از اصحاب رسانه که با هر سلیقه‌ای خوب پای کار آمدند و صحنه‌های ماندگار اربعین ۱۴۰۱ را ثبت و ضبط کردند، قدردانی می‌شود.

به گفته بهرام‌نیا استاندار  ایلام سال گذشته، هزار و ۵۰۰  زائر در اربعین از مرز مهران با استفاده ظرفیت شرکت جوان سیر  به‌صورت رایگان به مقصد برگشتند.

انتهای پیام
captcha