لزوم بهره‌مندی از دانش نخبگان برای رفع مشکلات کشور
کد خبر: 4103648
تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰

لزوم بهره‌مندی از دانش نخبگان برای رفع مشکلات کشور

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام گفت: باید برای رفع ریشه‌ای مشکلات اقتصادی موجود در جامعه با بهره‌گیری از دانش نخبگان تلاش کنیم تا موانع پیش‌ روی اشتغال جوانان برداشته شود.

نشست رئیس نمایندگی نهاد رهبری ورئیس جهاد دانشگاهیبه گزارش ایکنا از ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا حسینی‌نیا، رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام، امروز، ۹ آذرماه در سالن جلسات نهاد، در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام اظهار کرد: امام علی(ع) می‌فرماید «از هر دری فقر وارد شود از همان در ایمان خارج می‌شود» لذا اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی منوط به تقویت بستر اقتصادی است و باید برای رفع ریشه‌ای مشکلات موجود در جامعه با بهره‌گیری از دانش نخبگان تلاش کنیم تا موانع پیش روی اشتغال جوانان برداشته شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی و برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی، ادامه داد: این نوع فعالیت‎‌ها ارزشمند است که باید در سایه این فعالیت‌ها انقلاب اسلامی به‌عنوان یک مدل پیشرفته معرفی و جلوی تحریف‌ها گرفته شود که در این راستا وظیفه سنگینی بر دوش همه است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه اقتصاد مقاومتی و جهاد تبیین، گفت: برای تعالی ایران اسلامی و ایران قوی باید به‌طور جدی و به‌دور از کار‌های کلیشه‌ای فرمایشات مقام معظم رهبری پیگیری و اجرا شود و جهاد تبیین را از نزدیکان و خانواده‌های خود شروع کنیم و دامنه این فعالیت‌ها را وسعت بخشیم.

حسینی‌نیا با تأکید بر اینکه در این زمینه باید پویاتر و بانشاط‌تر عمل کنیم تا علاوه بر سربازی لایق برای نظام، زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی(عج) باشیم، از فعالیت‌های جهاددانشگاهی استان تقدیر کرد.

وی به برخی از مشکلات دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری در استان اشاره و تصریح کرد: تلاش برای اخذ مجوز برگزاری آزمون‌های بین‌المللی در استان ایلام نظیر اخذ مدارک زبان که در پایتخت متمرکز شده و شرکت در این آزمون‌ها برای دانشجویان مشکلاتی مانند بعد مسافت، زمان و مسائل مالی به همراه دارد که می‌تواند از سوی جهاددانشگاهی پیگیری شود تا یکی از موانع پیشرفت علمی این عزیزان رفع شود.

سیدغلامرضا حسینی، رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام نیز در این دیدار ضمن تشریح فعالیت‌های این نهاد و معرفی ظرفیت‌های موجود بر آمادگی این نهاد در اجرای برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی در دانشگاه‌های استان تأکید کرد.

انتهای پیام
captcha