بهره‌مندی ۹۷ درصد روستاهای ایلام از گاز طبیعی
کد خبر: 4012564
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸

بهره‌مندی ۹۷ درصد روستاهای ایلام از گاز طبیعی

طرح گازرسانی به ۵ روستای بان‌خشک، برجعلی، بانکلولی، طاق‌تاوی و بان‌زیارت در شهرستان چوار افتتاح شد.

به گزارش ایکنا از سیستان و بلوچستان، عباس شمس‌ اللهی، مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام در این مراسم اظهار کرد: این روستاها شامل بان‌خشک، برجعلی، بانکلولی، طاق‌تاوی و بان‌زیارت هستند و در مجموع بیش از ۱۵۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه گازرسانی به روستاهای نوار مرزی استان یکی از اولویت‌های این شرکت است که روز به روز در حال پیشرفت و تحقق است، گفت: تاکنون ۴۶ روستا گازدار شده و عملیات اجرایی گازرسانی به ۳ روستای دیگر در دست اقدام است و تلاش می‌شود تا دهه فجر امسال مابقی روستاهای دارای قابلیت گازرسانی شهرستان به اتمام برسد.

شمس اللهی با اشاره به اینکه برای گازرسانی به این ۵ روستا بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت ملّی گاز ایران هزینه شده‌است، گفت: صعب العبور بودن و توپوگرافی سخت مناطق کوهستانی باعث کندی در اجرای عملیات گازرسانی شده‌بود که خوشبختانه با تلاش جهادی کارکنان شرکت گاز و پیمانکاران مجری، این مهم محقق شد.

وی از ضریب نفوذ ۱۰۰ درصدی گاز در مناطق شهری و ۹۷ درصدی در حوزه روستایی استان خبر داد و گفت: شرکت گاز استان ایلام در طول چند سال گذشته تعداد زیادی از روستاهای استان را گازدار نموده که این میزان حجم عملیات گازرسانی در استان و میزان هزینه‌های تاُمین اعتبار شده پروژه های اجرا شده برای آحاد مختلف مردم قابل لمس است.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه تاکنون بیش از ۵۰۰ روستا در مناطق مختلف استان گازدار شده‌است، افزود: شرکت گاز استان برنامه‌های مختلفی برای گازدار شدن مناطق مختلف روستایی باقیمانده استان در دست اقدام دارد که در صورت تاُمین اعتبار ریالی از سوی شرکت ملّی گاز ایران، اجرایی خواهند شد.

علی‌اکبر بسطامی، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه شرکت گاز استان قدم‌های قابل قبولی برای گازدار شدن مناطق روستایی استان برداشته که قابل تقدیر و قدردانی است و ضریب نفوذ گازرسانی در مناطق شهری و روستایی به ترتیب ۱۰۰ و ۹۷ درصد می‌باشد که این نشان از تلاش جهادی کارکنان شرکت گاز به مردم استان است.

وی گفت: با تلاش مدیریت و کارکنان شرکت گاز استان در تحقق گازرسانی به مناطق شهری و روستایی استان که بیشتر از میانگین کشوری است، افزود: در بازدیدهای انجام شده در مناطق روستایی رد پای پروژه‌های شرکت گاز مشهود است که این موضوع نشان از تلاش و جدیت مجموعه شرکت گاز در استان بوده که به نوبه خود از خدمات رسانی به مناطق محروم قدردانی می‌کنم.

وی تصریح کرد: بهره‌مندی مردم از مواهب فراوان خدادادی منطقه حق طبیعی آنها است و در احکام و بودجه‌های سنواتی و همچنین در بودجه سال جاری به صراحت عنوان شده است که مناطق نفت و گاز خیز در اولویت بهره‌مندی از این منابع و هزینه‌کرد بودجه‌های مصوب مسئولیت‌های اجتماعی قرار دارند و هم‌ اکنون با تلاش‌های مجموعه نیروهای شرکت گاز استان شاهد افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های گازرسانی هستیم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام
captcha