کد خبر: 4004185
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰

در مراسمی حجت‌الاسلام و المسلمین «مهاجر مهدوی‌راد» به عنوان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام معارفه شد.

به گزارش ایکنا از ایلام،‌ دکتر «محمد علی‌اکبری» رئیس دانشگاه ایلام در این مراسم، اظهار کرد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام مستقل بوده و این ویژگی موجب اخذ تصمیمات درست در بزنگاه‌ها بوده است.

وی گفت: حجت‌الاسلام‌والمسلمین غیاثی، مسئول نهاد نمایندگی دانشگاه‌های استان، دانشگاه دیده و تحصیلات حوزوی دارند و به همین دلیل به موضوعات اشراف دارند و تصمیمات درستی گرفته می‌شود که به این واسطه و تعاملی که در بین اعضای هیئت علمی به وجود آمده بود دانشکده الهیات رتبه‌ی برتر را در بین دانشکده‌های الهیات غرب کشور را کسب کرده و ظرفیت و شأن نهاد و دانشگاه را بالا برده است.

رئیس دانشگاه ایلام با بیان اینکه دانشگاه یک گرانیگاه علمی است، گفت: در روزهای آینده دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و در 15 آبان دانشجویان مقطع کارشناسی وارد محیط دانشگاه خواهند شد و امید است در کنار تحصیل علمی با برنامه‌های نهاد رهبری نیز پیش رفته و به رشد و بالندگی برسند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر «غلامرضا غیاثی» مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان، نیز موفقیت‌های کنونی را مرهون زحمات همکاران نهاد و مدیریت دانشگاه عنوان کرد و گفت: این همکاری ثمربخش قابل تقدیر است.

وی تصریح کرد: تمام سعی و تلاش ما در دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری جهت‌دهی فرهنگی در کنار علم آموزی بوده است و این امر با حمایت جامعه علمی دانشگاه و در اختیار نهادن تمام امکانات محقق شده است.

وی با بیان اینکه از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل دانشگاه در پیشبرد برنامه‌ها استفاده شده است و در این مسیر روسای دانشگاه‌ها و اعضای هیئت علمی همراهی شایسته داشته‌اند، خاطر نشان کرد: با رعایت ارزش‌ها و تعالی دانشگاه به فکر رسیدن شخصی به مقصود نبودیم بلکه با همراهی دانشگاه از خردورزی و حقیقت‌جویی‌های این عزیزان برای قرار گرفتن در مسیر درست استفاده شده است.

حجت الاسلام و المسلمین «مهدوی‌راد» مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ایلام نیز رویکرد دفتر نهاد نمایندگی رهبری را اسلامی شدن دانشگاه عنوان و اظهار کرد: این رویکرد مبتنی بر ظرافت است و باید حرکت دینی و تحول با ایجاد انگیزه و توسعه مخاطب دانشگاهی صورت گیرد.

مسئول نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری دانشگاه ایلام گفت: دانشگاه ایلام یک محیط بسته نیست که خود ارزیابی کند و خروجی فعالیت‌ها را استخراج کند به همین دلیل و در جهت توسعه‌ برنامه‌ها دست یاری به سوی تمامی افرادی که کار فرهنگی می‌دانند دراز می‌کنیم.

وی با بیان اینک دانشگاه ایلام و اعضای آن گنجینه‌ی بزرگی برای تحقق اهداف ما هستند، خاطر نشان کرد: دانشگاه ایلام در مباحث علمی پیشرو است و با حفظ کرامت انسانی و تکریم افراد به عنوان اصل اولیه به سمت اسلامی شدن دانشگاه پیش خواهیم رفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: