کد خبر: 3851541
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
عارفی عنوان کرد:
گروه اجتماعی ــ مدیرعامل جمعیت هلال استان ایلام گفت: از ابتدای طرح امداد و نجات اربعین از ۱۳ مهرماه تا صبح امروز (۲۹ مهر ماه) ۴۱ هزار و ۷۸۷ نفر دچار حادثه شده و ۵ هزار و ۶۳۸ نفر نیز مصدوم شدند.
امداد رسانی هلال‌احمر ایلام به ۴۱ هزار و ۷۸۷ حادثه‌دیده
به گزارش ایکنا از ایلام به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، حسین عارفی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام امروز 29 مهر ماه با اشاره به اینکه ۴۸ حادثه جاده‌ای تاکنون در سطح استان اتفاق افتاده، اظهار کرد: این تعداد مصدومین از ۱۳ مهر ماه تاکنون در حوادث جاده ای و غیر جاده ای توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر استان امداد رسانی شدند.
عارفی اضافه کرد: از این تعداد مصدومین ۷۴ نفر با بالگرد و آمبولانس های این جمعیت به مراکز درمانی منتقل و مابقی به صورت سرپایی مداوا شده و متاسفانه ۱۴ نفر نیز در این حوادث جان خود را از دست دادند.
به گفته عارفی: ۲ هزار و ۸۳۳ نفر از زائران هم به صورت رایگان از خدمات تست قند خون و فشار خون در پایگاه های هلال احمر بهره مند شدند.
وی در ادامه به اسکان اضطراری زائران اشاره کرد و گفت: با توجه به موج باگشت زائران اربعین حسینی از عتبات عالیات و به منظور فراهم کردن زمینه اسکان آنها علاوه بر اردوگاه اسکان اضطراری به استعداد ۱۰ چادر راب هال فضای باز پایانه برکت و همچنین مدارس و مساجد شهر مهران به موکت و پتو تجهیز شدند.
وی افزود: همزمان با طرح امداد و نجات اربعین از ۱۳ مهر ماه تاکنون ۵۹ هزار و ۹۰۰ زائر توسط هلال ایلام اسکان داده شدند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: