کد خبر: 3820540
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۹
حجتی:
گروه اجتماعی - وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه حفاظت از منابع طبیعی بدون حضور مردم ممکن نیست، گفت: طبیعت رام، همراه و مستعد است و هر روز یک ظرفیت جدید از خود را پیش روی ما قرار می‌دهد اما متاسفانه ما چپکی نگاه می‌کنیم، طبیعت را تخریب می‌کنیم.
حفاظت از منابع طبیعی بدون حضور مردم ممکن نیست
به گزارش ایکنا از ایلام، محمود حجتی، وزیر جهادکشاورزی امروز بیست و هشتم خرداد ماه در نشست تخصصی اقدام مشترک توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری در منطقه زاگرس که در استانداری ایلام برگزار شد، اظهار کرد: وظیفه‌ی ما به عنوان حاکمیت این است که رمز و رازهای طبیعت را بشناسیم و برای مردم تشریح کنیم و طبیعت را هرچه بیشتر بارور کنیم.
وی با بیان  اینکه حفاظت از منابع طبیعی منهای حضور مردم ناممکن است، تصریح کرد: طبیعت مهربان است و همه‌ی آنچه را که در اختیار دارد به ما ارزانی می‌دهد و برای حفاظت از منابع آب و خاک و توسعه منابع طبیعی  هم خود ما در دانشگاه‌ها و در وزارت جهاد کشاورزی تحقیق و مطالعات و تجربه عملی داریم و می‌توانیم از تجربیات جهانی بهره بگیریم.
وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: خوشبختانه با فعالیت خوب سازمان‌های مردم نهاد حساسیت مردم به حفظ سرمایه‌های طبیعت بیشتر شده و همین امر کار را برای مسئولان راحت‌تر کرده است.
وی با اشاره به درختکاری در ماسه های روان تپه‌های الله اکبر در خوزستان، گفت: این فعالیت‌ها نشان می‌دهد طبیعت رام، همراه و مستعد است و هر روز یک ظرفیت جدید از خود را پیش روی ما قرار می‌دهد اما متاسفانه ما چپکی نگاه می‌کنیم و  طبیعت را تخریب می‌کنیم.
حجتی تاکید کرد: وظیفه‌ی ما به عنوان حاکمیت این است که رمز و رازهای طبیعت را بشناسیم و برای مردم تشریح کنیم و طبیعت را هرچه بیشتر بارور کنیم.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: