کد خبر: 3812016
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۴
نکات اخلاقی امام جمعه‌ ایلام در جمع مدیران
گروه اجتماعی – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: اگر درک کنیم که بازخورد کوچک‌ترین اعمال خودمان را در قیامت می‌بینیم و کوچکترین حرکت ما و آنچه در ذهنمان می‌گذرد در حساب و کتاب الهی دیده می‌شود، رفتار ما هم متعالی خواهد شد.
کدام تفکر از عبادت بالاتر است؟
به گزارش ایکنا از ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین الله‌نور کریمی‌تبار، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام امروز در جلسه اخلاق مدیران ادارات ایلام، اظهار کرد: مردم به مدیران به عنوان کارگزاران نظام نگاه می‌کنند و این جایگاه مسئولیت‌هایی را ایجاد می‌کند و باید حواسمان جمع باشد که صندلی ما بر روی خون شهدا استوار است و تمام دقت خود را در همه‌ی جوانب به کار بگیریم.
وی گفت: یکی از مواردی که در تربیت انسان فوق‌العاده تاثیرگذار است، اعتماد به خدا و معاد است، و اگر درک کردیم که بازخورد کوچک ترین اعمال خودمان را در قیامت می‌بینیم و  کوچکترین حرکت ما و آنچه در ذهنمان می‌گذرد در حساب و کتاب الهی دیده می‌شود، رفتار ما هم متعالی خواهد شد.
نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با بیان اینکه انسان اشرف مخلوقات است و  کرامت انسان به روح انسانی است  اما سوال اینجاست که چقدر کنار رسیدگی به جسم به روحمان می‌رسیم؟ ادامه داد: آنچه بین این دو تعادل ایجاد می‌کند، یاد مرگ مهم است، مرگی که اولین منزل آخرت و آخرین منزل دنیا است.
کریمی‌تبار تاکید کرد: دنباله رو هر چه هستیم باید درباره آن پاسخگو باشیم، مشکل ما این است که فکر می‌کنیم مرگ برای دیگران است، غافل می‌شویم، و با اشتغال به زیبایی‌های دنیا، اصل را از یاد می‌بریم و خیلی از سنگدلی‌ها ریشه در فراموشی قبر و مرگ دارد. یاد مرگ آتش حرص را هم خاموش می‌کند.
وی با نقل روایات و احادیثی گفت: حرص و آرزوهای طولانی، با افزایش سن بیشتر و دنیا در جلو چشم انسان کوچکتر می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام تصریح کرد: انسان جزء متعفن‌ترین مردارهای دنیا است، انسان مقداری به فکر رفتن باشد، اگر به رفتن فکر کنیم قدردان سلامتی و مهارت اداره یک مجموعه می‌شویم و تمام توان خود را در راه خدمت به مردم به کار می‌گیریم و با فکری که سرنوشت انسان را تغییر می‌دهد و این نوع فکر از عبادت بالاتر است در راه سازندگی روحی گام برداریم.
کریمی ابراز مدیریت را فرصتی برای احیای امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: باید با اجرای برنامه‌های فرهنگی در این زمینه، تمام تلاش خود را به کار گرفت.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: