کد خبر: 3836798
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴
یگانه:
گروه اجتماعی - سرپرست فرودگاه ایلام گفت: فرودگاه شهدای ایلام ظرفیت و زیرساخت‌های لازم برای ایجاد پرواز در خط هوایی خارجی ایلام - نجف اشرف را دارد.
زیرساخت فرودگاه ایلام برای پرواز به نجف فراهم است
محمدجواد یگانه، سرپرست فرودگاه ایلام امروز در گفت و گو با ایکنا از ایلام، اظهار کرد: استان ایلام مجوز انجام پرواز به نجف را دارد اما به علت کمبود مسافر این پرواز به جز ایام اربعین در طول سال انجام نمی‌گیرد.
وی با بیان اینکه در صورت راغب بودن شرکت‌های هواپیمایی فردوگاه شهدای ایلام زیرساخت های لازم را برای انجام این پروازها دارد، افزود: در صورت تعداد زیاد متقاضی، فرودگاه شهدای ایلام افزایش ظرفیت پذیرش مسافر را در دستور کار قرار خواهد داد.
یگانه با اشاره به اینکه حجم زیادی از مسافران پروازهای خطوط هوایی ایلام را مسافران عراقی تشکیل داده‌اند، یادآور شد: به طور میانگین در هر پرواز ایلام - مشهد بین ۸۰ تا ۹۰ درصد و در پرواز ایلام - تهران حدود ۶۰ درصد مسافران را زائران عراقی تشکیل می‌دهند.
وی اضافه کرد: وجود این تعداد مسافر باعث شده که فرودگاه شهدای ایلام در زمره پرترددترین فرودگاه های کشور قرار بگیرد و همین امر اشتیاق ایرلاین ها و شرکت‌های هواپیمایی را برای حضور و فعالیت در ایلام افزایش می‌دهد.
سرپرست فرودگاه ایلام عنوان کرد: مسافرانی که از تهران یا استان‌های دارای خط هوایی نجف هستند از استان مبدا به سمت فرودگاه نجف مسافرت کنند با توجه به بعد مسافت هزینه زیادی را در قالب پرواز بین‌المللی باید پرداخت کنند.
یگانه یادآور شد: اما همین مسافران اگر از طریق خط هوایی ایلام - نجف اقدام کنند هزینه کمتری را پرداخت می‌کنند چرا که از استان مبدا به ایلام هزینه سفر داخلی و اندک است و از ایلام به نجف به خاطر بعد مسافت نیز هزینه پرواز بین‌المللی کمتر از استان مبدا محاسبه می‌شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: