کد خبر: 3836653
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
گروه اجتماعی ــ ‌اعتبار اربعین برای استان ایلام از ۲۵۰ میلیارد ریال سال گذشته به ۵۹۰ میلیارد ریال در سال جاری افزایش پیدا کرده که تاکنون ۲۹۰ میلیارد ریال آن ابلاغ شده است.
590 میلیارد ریال اعتبار اربعین اختصاص یافت
به گزارش ایکنا از ایلام، قاسم سلیمانی‌دشتکی، استاندار ایلام امروز، 30 مردادماه در همایش مشترک فرمانداران و ائمه جمعه استان ایلام اظهار کرد: همچنین 300 میلیارد ریال اعتبار در سفر هیات بلند پایه اقتصادی به این استان برای تکمیل جاده ایلام مهران اختصاص یافته است.

وی یادآور شد: امسال 600 چشمه سرویس بهداشتی در پایانه مرزی مهران، برکت و اربعین و همچنین بدره عراق ایجاد شده و 6 هزار متر مربع سایه بان نیز احداث شده است.

استاندار ایلام تأکید کرد: جدا کردن مسیر ورودی و خروجی پایانه برکت بوسیله یک زیرگذر و 2 کنارگذر یکی دیگر از کارهای بزرگی است که در اربعین امسال انجام شده است.

سلیمانی‌دشتکی افزود: با توجه به مجانی شدن و حذف ویزا در اربعین امسال پیش بینی می شود حدود چهار میلیون زائر از مرز مهران تردد کنند که مدیریت آن نیازمند کمک همه است.

وی اضافه کرد: اربعین هر سال مشکلات خاص خود را دارد و بنابر شرایط با مشکلاتی از جمله تردد غیرمجاز زوار، سیل و مسائل مربوط به آن و ورود بدون هماهنگی هزاران ماشین کاپوتاژ دار بدون هماهنگی به مرز و تراکم بیش از حد زوار روبرو بودیم که به نحو خوبی مدیریت شدند.

استاندار ایلام گفت: درآمد عمرانی استان در سال گذشته 70 تا 80 درصد بود که امسال با توجه به کمبود منابع کشور به حدود 40 تا 50 درصد رسیده است.

سلیمانی دشتکی تأکید کرد: با این وجود اعتبارات سیل به کمک آمد و حدود 6 هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار در بخش زیرساخت‌ها، مسکن و پرداخت خسارت کشاورزان و دامداران به استان اختصاص یافت.

وی یکی از بزرگترین چالش‌ها در بخش فرهنگی را تعدد دستگاه‌های فرهنگی در کشور عنوان کرد و افزود: بیشترین بودجه کشور مربوط به این بخش است اما به دلیل تکثر دستگاه‌ها به بخش‌های کوچکی تقسیم می شود که کارایی لازم را ندارد.
انهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: