کد خبر: 3821164
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰
گروه اجتماعی ــ کاردار اقتصادی ایران در نجف گفت: پیش‌بینی می‌شود صدور ویزا از نجف به ایران به بیش از پنج هزار نفر در روز برسد.
صدور ویزا از نجف به ایران به پنج هزار در روز افزایش می‌یابد
به گزارش ایکنا از ایلام، عارف عباسی، کاردار اقتصادی ایران در نجف روز گذشته، 30 خردادماه در دیدار با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و رییس اتاق بازرگانی استان ایلام اظهار کرد: اکنون روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ ویزا از استان نجف در کشور عراق برای سفر به ایران صادر می شود که در ماه اینده این آمار ۲ برابر افزایش خواهد یافت.
وی افزود: با توجه به مسافت کم و همچنین امنیت بالای جمهوری اسلامی ایران عراقی ها رغبت زیادی برای سفر به کشور ما دارند.
کاردار اقتصادی ایران در نجف ادامه داد: کوتاهی مسافت موجب استقبال عراقی ها برای سفر به ایران و انجام خرید، تفریح و گردشگری و توریسم درمانی شده است.
عباسی تاکید کرد: حضور گردشگران عراقی در استان ایلام موجب تقویت صنعت گردشگری استان و بهبود فضای کسب و کار و تحول در این زمینه می شود، عراقی ها خواستار مشارکت در امر سرمایه گذاری در استان ایلام هستند.
وی افزود: باید تلاش شود علاوه بر رونق گردشگری با حضور عراقی ها، کارخانه ها و واحدهای تولیدی استام و سایر ظرفیت های اقتصادی ایلام به سرمایه گذاران عراقی معرفی شوند.
عباسی ادامه داد: اکنون چندین اژانس مسافرتی عراق برای بازدید و بررسی بخش های خصوصی گردشگری ایران به استان ایلام سفر و از هتل ها و مناطق گردشگری ایلام بازدید کرده اند.
کاردار اقتصادی ایران در نجف ابراز امیدواری کرد که تداوم همکاری ها و بازدید ها منجر به معرفی ظرفیت های ویژه اقتصادی ایران به ویژه استان ایلام به گردشگران و سرمایه گذاران عراقی شود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: