کد خبر: 3821156
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه موقت ایلام با بیان اینکه آمریکا باید از ایران عذرخواهی کند، گفت: اولین پیام اقدام اخیر نیروی هوایی سپاه در انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا این بود که جمهوری اسلامی در حراست از مرزهای خود با هیچ‌کس شوخی ندارد.
آمریکا باید از ایران عذرخواهی کند
به گزارش ایکنا از ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین شمس‌الله سراج، امام جمعه موقت ایلام، امروز، 31 خردادماه در خطبه‌های این هفته‌ نماز جمعه ایلام، با قدردانی از موضع تهاجمی در دولت و نظام در رابطه با موضوع برجام، اظهار کرد: این موضع بجا و به‌موقع بود و از وقتی‌که این موضع مطرح شد و ایران گفت غنی‌سازی را به میزان بیشتری از سر می‌گیرد اروپایی‌ها به دنبال ما راه افتاده‌اند و این خاصیت موضع تهاجمی است.
وی در بخش دیگر خطبه‌ها با اشاره به سقوط پهپاد آمریکایی توسط هوافضای جمهوری اسلامی ایران ، گفت: مأموریت این پهپاد بدون سرنشین جارو کردن تمام اطلاعات ایران بود که با هوشیاری مدافعان مرزهای جمهوری اسلامی ایران، نتوانست این مأموریت را انجام دهد.
سراج ادامه داد: اولین پیام این اقدام این است که جمهوری اسلامی در حراست از مرزهای خود با هیچ‌کس شوخی ندارد و دشمنان بدانند وضعیت ایران امروز با قبل از جمهوری اسلامی متفاوت است.
امام جمعه موقت ایلام تصریح کرد: پیام دوم این اقدام متوجه کشورهای خلیج فارس است که همیشه نگاهشان به دست آمریکاست و با این اقدام حساب کار دستشان بیاید.
سراج تأکید کرد: وزارت امور خارجه در این زمینه موضع تدافعی بگیرد و طلبکاری ملت ایران را اعلام کند که چرا آمریکا باید حریم هوایی ما را مورد تجاوز قرار دهد،  بنابراین باید به شورای امنیت شکایت کنیم و آمریکا نیز عذرخواهی کند.
امام جمعه موقت ایلام با اشاره به سالروز شهادت شهید چمران، گفت: سراسر زندگی این فرمانده غیور جنگ‌های نامنظم برای همه مخصوصاً دانشجویان درس است که چگونه تحصیلات عالی خود را در آمریکا رها کرد و به‌صف انقلابیون پیوست و در لبنان آن‌گونه نقش‌آفرینی کرد.
سراج با اشاره به یکم تیر، سالروز تأسیس تبلیغات اسلامی، اظهار کرد: فعالیت‌های این نهاد در مساجد و تبلیغات اسلامی و پرداختن به امور مبلغان و موضوعات نرم‌افزاری درزمینهٔ دین قابل تقدیر است اما متأسفانه در سایه‌ی خیلی از ارگان‌های دیگر قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به سالروز شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب و هفته‌ی قوه‌ی قضاییه، گفت:انتصاب آقای رئیسی را به ریاست این قوه به فال نیک می‌گیریم چراکه نزدیک به 40 سال در عرصه قضا به‌صورت تجربی فعالیت کرده و امیدواریم مسائل قضایی در کشور با جدیت پیگیری شود.
سراج ادامه داد: گلایه‌ای که از صداوسیما وجود دارد این است که چرا حرف‌های امام خمینی (ره) و مرحوم شهید بهشتی از صداوسیما فقط به‌ صورت مناسبتی پخش می‌شود بلکه باید حرف‌های این عزیزان هر شب و روز پخش شود تا مردم بشنوند و قضاوت کنند که اگر این عزیزان حضور داشتند از وضع موجود رضایت نخواهند داشت.
امام‌جمعه موقت ایلام تأکید کرد: در آن زمان حزب جمهوری اسلامی با عضویت کسانی چون شهید بهشتی و مقام معظم رهبری بار سنگین نظام را به دوش کشیدند و هم حرف برای گفتن داشتند و هم سازوکار اجرایی و لازم است در سالروز شهادت شهید بهشتی، ایده‌های ایشان در بحث عدالت اجتماعی مرور شود.
وی در پایان با ابراز نگرانی از افزایش آتش‌سوزی‌ها در دامن طبیعت، از گردشگران و کشاورزان خواست زمینه ایجاد آتش‌سوزی را به حداقل برسانند.
سراج یاد و خاطره طلبه‌ای گه جان خود را درراه خاموش کردن آتش از دست داد، گرامی داشت.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: