کد خبر: 3820914
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
منصوربیگی:
گروه فرهنگی ــ رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان ایلام گفت: پرتره ۱۰ شهید شاخص و فرماندهان دوران ۸ سال دفاع مقدس استان ایلام با بهره‌گیری از ظرفیت هنر در راستای ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت در ایلام رونمایی می‌شود.
پرتره ۱۰ شهید شاخص ایلام رونمایی می‌شود
به گزارش ایکنا از ایلام، حجت‌الله منصوربیگی، رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان ایلام امرزو بیست و نهم خرداد ماه در مراسم گرامیداشت سی و یکمین سالگرد شهادت «علی غیوری‌زاده» اظهار کرد: سردار غیوری زاده در دوران هشت سال دفاع مقدس یکی از دلاورترین افراد در خط مقدم مهران بودند که با تمام توان و تا آخرین‌نفس در مقابل هجوم دشمن ایستادگی کردند و سرانجام جان شیرین را فدای اسلام و انقلاب کردند.
منصوربیگی ادامه داد: به همین مناسبت، سازمان بسیج هنرمندان و با پیشنهاد «صادق اکبری» از هنرمندان متعهد و انقلابی استان اقدام به برگزاری این مراسم کرده که در آن، جدیدترین اثر استاد صادق اکبری با عنوان میهمان حسین (ع) مربوط به پرتره شهید علی غیوری‌زاده رونمایی می‌شود.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان ایلام گفت: اکبری یکی از هنرمندان بومی استان است که کارهای فرهنگی و هنری خود در دوران دفاع مقدس و در کمیته فرهنگی جهاد شروع کرد و به‌ موازات آن در برنامه‌های فرهنگی سپاه حضورداشته و آثار مختلفی را از دوران دفاع مقدس به تصویر کشیده است.
وی بیان کرد: از دیگر آثار این هنرمندان متعهد ایلامی می‌توان به اثر «چشم‌های محسن» مربوط به شهید مدافع حرم شهید محسن حججی و همچنین «وعده صادق» مربوط به پرتره سردار قاسم سلیمانی بوده که وعده نابودی داعش را اعلام کردند و این وعده صادق شد می‌توان نام برد.
منصور بیگی گفت: اکبری هنرمندی است که در جشنواره‌های مختلف کشوری و استانی الحمدالله خوش درخشیده و آثار مختلفی از ایشان در نمایشگاه‌های مختلف کشوری ازجمله در نمایشگاه انتفاضه فلسطین به نمایش درآمدهاست که درراه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش می‌کند.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان ایلام، عنوان کرد: سازمان بسیج هنرمندان استان در سال جاری در نظر دارد که برای حداقل 10 تن از شهدای شاخص استان ایلام نظیر چنین برنامه‌ای را در راستای زنده نگاه‌داشتن یاد و خاطره شهدا با بهره‌گیری از ابزار هنر را اجرا کند و آثار تولیدی نیز در پایان به موزه ستاد کنگره شهدای استان ایلام اهدا خواهد شد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: