کد خبر: 3811116
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
حجت‌الاسلام مرادبیگی:
گروه اجتماعی ــ مدیر حوزه علمیه استان ایلام با تأکید بر اینکه دشمن به‌دنبال تفرقه بین مردم و نظام است، گفت: دلسوزان، نخبگان و کارشناسان حوزوی بر این عقیده هستند که تحولات متناسب با نیازهای روز در حوزه‌های علمیه صورت پذیرد، اما نباید به سنت‌های اصیل حوزه آسیب بزند.
دشمن به دنبال تفرقه در بین مردم و نظام است
به گزارش ایکنا از ایلام، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین وعد مرادبیگی، مدیر حوزه علمیه استان ایلام امروز، 23 اردیبهشت‌ماه در شورای اداری حوزه علمیه استان ایلام اظهار کرد: حوزه علمیه استان و مدارس علمیه باید هر ساله رشد علمی، اخلاقی معنوی و عمرانی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه در جامعه جایگاه ویژه‌ای دارند، عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که حوزه علمیه مادر نظام است و دشمن از هر فرصت برای ضربه زدن و آسیب رساندن به انقلاب و حوزه‌های علمیه استفاده می‌کنند.
مدیر حوزه علمیه استان ایلام اظهار کرد: قریب به 95 درصد از فعالیت‌های دشمن در فضای مجازی تبلیغات ضد دینی و تخریب جایگاه روحانیت است؛ ترور شهید حجت‌الاسلام قاسمی نیز از همین فعالیت‌های دشمن در فضای مجازی نشئت گرفته است و متاسفانه مسئولان امر برای مقابله با دشمن در فضای مجازی اقداماتی موثری انجام نداده‌اند که موجب اعتراض همگان شده است.
وی در ادامه پیگیری تحول در حوزه را ضروری خواند و ادامه داد: حوزه علمیه نمی‌تواند مانند گذشته عمل کند و حوزه نیازمند تحول است و این امر بسیار مهم و حیاتی است که بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری اگر تحولات صورت نگیرد با گذشت زمان، حوزه‌ها منزوی خواهند شد؛ ایشان می‌فرمایند  تحولات صحیح و براساس نیازهای جامعه بشری امروز باشد.
امام جمعه موقت ایلام تأکید کرد: دلسوزان، نخبگان و کارشناسان حوزوی بر این عقیده هستند که تحولات متناسب با نیازهای روز در حوزه‌های علمیه صورت پذیرد، اما نباید  به سنت‌های اصیل حوزه آسیب بزند.
مرادبیگی با بیان این‌که دشمن به‌دنبال فاصله انداختن بین مردم و مسئولان نظام هستند، ابراز کرد: همه باید زیر چتر رهبری و ولایت باشیم و نظرات خود را در طول نظرات مقام معظم رهبری بیان کرده؛ مسئله تحول که بسیار مهم و پیچیده است باید مورد بررسی و کارشانسی دقیق قرار گیرد و بعد در رسانه‌ها مطرح شود.
وی در پایان گفت: حوزه علمیه استان ایلام نسبت به بعضی اظهارنظرهای برخی از آقایان که اخیراً مطرح شده، اگر واقعیت داشته باشد با استفاده از یک‌سری ادبیات مسموم موجب گلایه‌مندی و ضربه‌زدن به انقلاب می‌شود، اعتراض دارد و از آقایان می‌خواهد بصیرت داشته باشند تا دیگر شاهد چنین مسائلی نباشیم.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: