کد خبر: 3470387
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۵
محمدنیاکان خبر داد:
گروه اجتماعی: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: برگزاری جشنواره قرآن و عترت ایلام به ۱۲ اسفند موکول شد.
علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام امروز در گفت و گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام، اظهار کرد: قبلا قرار بود این جشنواره پنجم تا ۱۱ بهمن برگزار شود که به تاخیر افتاده است.
وی افزود: در پی استقبال مردم و فراهم شدن حضور هر چه بیشتر فعالان قرآنی استان برگزاری نخستین هفته قرآن و عترت در این استان به ۱۲ تا ۱۷ اسفند موکول شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه فراخوان این برنامه قرآنی از سه ماه گذشته اعلام شده اضافه کرد: برنامه‌های هفته قرآن و عترت در ۲ بخش رقابتی و جشنواره‌ها و نمایشگاهی و فعالیت‌های جنبی خواهد بود.
محمدنیاکان یادآور شد: بخش نمایشگاهی و جنبی این نمایشگاه شامل نمایشگاه دستاوردها و تولیدات قرآنی و برگزاری کارگاه‌های نقاشی، محافل انس با قرآن، شب شعر و نشست‌های علمی و کارگاه‌های آموزشی برشمرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: تاکنون بیش از شش هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده و در آیین اختتامیه این جشنواره از ۹۱ برگزیده بخش‌های مختلف این جشنواره و پیشکسوتان حوزه قرآنی تجلیل خواهد شد.
وی ادامه داد: این برنامه با حمایت مالی بانک قوامین و مشارکت دستگاه‌های اجرایی نظیر میراث فرهنگی، اوقاف، تبلیغات اسلامی، حوزه هنری، بسیج هنرمندان و انجمن‌های فرهنگی، هنری برگزار می‌شود.
محمدنیاکان، ترویج و تبلیغ قرآن، معرفی دستاوردها و توانمندی‌های علوم قرآنی در استان، ارتقا سطح کیفی و کمی فعالیت‌های قرآن و عترت و ایجاد ارتباط با سایر حوزه‌های استانی فعال با موضوع قرآن را از اهداف برگزاری نخستین هفته قرآن و عترت در این استان برشمرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در پایان خاطرنشان کرد: رسانه‌هایی که به صورت ویژه اخبار هفته قرآن و عترت استان را پوشش دهند مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: